Ексклюзиви
Неділя, 25 липня 2021 10:51

Народилася дитина з пробірки

Народилася дитина з пробірки
Перша дитина з пробірки Луїза Браун (у центрі) зі своїми батьками Ліслі та Джо. Фото: peoples.ru

25 липня 1978 року англійка Луїза Браун стала першою новонародженою дитиною, яку зачали методом екстракорпорального запліднення. Тобто за межами жіночого організму - у чашці Петрі.

Мати Луїз, Леслі, не могла завагітніти дев'ять років і за допомогою ЕКЗ їй це вдалося 10 листопада 1977-го, у 37 років. Це зробило її першою жінкою в світі, яка народила в результаті цієї процедури.

1982 році у Луїз народилася сестра, Наталі Браун, також зачата шляхом ЕКЗ. А в травні 1999 року Наталі народила природно зачату дочка Кейсі. Пізніше у Наталі народилося ще троє дітей.

У Брістолі в віці 64 років померла Леслі Браун - жінка, яка народила першу в світі дитину з пробірки.

Доктор Стептоу і професор Едвардс створили клініку Берн-Холл в Кембріджі через два роки після народження Луїзи. До теперішнього часу вона стала провідним центром в області штучного запліднення. Автор новаторської технології штучного запліднення, професор Кембриджського університету Роберт Едвардс в 2010 році став лауреатом Нобелівської премії з фізіології і медицині.

Спосіб штучного запліднення застосовують:

коли у майбутньої матері існують проблеми з овуляцією;

за наявності ендометріозу;

якщо відсутні, або непрохідні маткові труби;

коли у жінки є схильність до невиношування вагітності;

якщо у чоловіка немає достатньої кількості або взагалі відсутні сперматозоїди в насіннєвій рідині;

коли є високий ризик передачі важких спадкових та генетичних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки має тривати здоровий менструальний цикл

Прабатьком репродуктивної медицини в Україні став харківський вчений, академік, доктор медичних наук, професор Валентин Іванович Грищенко. Він перший в Україні організував у 1983 році лабораторію репродукції людини (пізніше вона отримала відому назву "Імплант") і почав використовувати допоміжні репродуктивні технології.

У 1990 році вперше в Україні під його керівництвом було проведено успішне запліднення in vitro, після якого в 1991 народилася ЕКЗ-дівчинка – Катя. Справу родоначальника ЕКЗ в Україні й сьогодні продовжують його внуки – Микола Григорович Грищенко та Валентин Юрійович Паращук.

Жінка в Індії народила дитину з трьома головами. Це шокувало місцеву громадськість. Дитину назвали втіленням Бога.

Люди в Індії здійснюють паломництва, щоб побачити немовля відтоді, як 12 липня оголосили про його народження.

Зараз ви читаєте новину «Народилася дитина з пробірки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі