понеділок, 27 липня 2020 14:14

МОЗ поділило виклики екстренної меддопомоги на 4 категорії

МОЗ поділило виклики екстренної меддопомоги на 4 категорії
Виклики екстреної меддопомоги поділили на кілька категорій. Фото: pixabay

Міністерство охорони здоров'я запроваджує кілька категорій терміновості викликів медиків і реагування на них.

Таким чином відомство оптимізує надання екстреної медичної допомоги, про це повідомила перша заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як.

"На етапі реформування галузі ми відзначили, що дві третини пацієнтів не отримують вчасно надання допомоги бригадою (екстреної меддопомоги. - Ред.). Із загальної кількості викликів, а це 6,8 мільйона, 4,7 мільйона є невчасними. Ми працюємо над оптимізацією надання екстреної медичної допомоги. Наразі відпрацьовані оптимальні алгоритми надання екстреної меддопомоги за визначеними категоріями викликів", - сказала Садов'як.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пояснили, що може врятувати реформу медзакупівель

За її словами, виклики екстреної меддопомоги поділили на кілька категорій.

Категорія 1 - це критичний стан хворого, який вимагає негайного реагування, втручання або реанімаційних заходів, наприклад, у випадку клінічної смерті, обструкції дихальних шляхів, виникнення політравми. Для цієї категорії виклику час до першого контакту з хворим має становити менше 10 хвилин.

Категорія 2 - екстрений виклик, до якого відносяться потенційно серйозні стани, що можуть вимагати швидкої оцінки, невідкладної допомоги на місці або невідкладного транспортування. Час до першого контакту має становити до 20 хвилин.

Категорія 3 - не екстрені стани, які не несуть загрози для життя та здоров'я пацієнта, наприклад, загострення хронічних захворювань. Ці виклики будуть скеровані на первинну ланку, а при можливості на виклик поїде бригада, яка не задіяна на викликах для категорій 1 та 2.

Категорія 4 - непрофільні виклики. Реагування відбувається без виїзду бригади екстреної меддопомоги, і пацієнт може отримати консультацію телефоном або буде скерований на надання допомоги сімейним лікарем.

Також зріс тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги з 112 грн до 163 грн. Загалом з 1 липня до кінця року додатково на екстрену меддопомогу виділили майже 2 млрд грн.

За правилами, меддопомога повинна приїжджати до хворих за 10 хв. у місті, а за межами міста - через 20 хв. Наразі в такий час вкладаються лише 17-18 % машин екстреної допомоги.

Зараз ви читаєте новину «МОЗ поділило виклики екстренної меддопомоги на 4 категорії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути