Туфлі можуть тиснути не тільки через менший розмір. Причиною може бути кісточка біля великого пальця ніг, яка поступово наростає і заважає нормальному носінню взуття. Цей процес відбувається не раптово, а поступово. Для цього потрібні роки.
"Кісточка біля великого пальця ніг буває в половини жінок, — каже столичний ортопед Максим Порхонюк. — Є лише у трьох відсотків чоловіків. У них стопа міцніша. Кісточка є проявом хвороби халюс вальгус. Вона спадкова і проявляється з 8-10 років, а найбільше при статевому дозріванні. Хвороба може довго мовчати і "прокинутися" гормональних збоях вагітності чи клімаксу".
До лікування потрібно поставитися серйозно. Народні методи в таких ситуаціях можуть дещо зменшити неприємні відчуття, але не усунути причину, і біль дуже скоро повернеться знову. Якщо не лікувати ноги, вони швидко стомлюватимуться і болітимуть навіть, коли людина лежить. Від кісточки стопа ширшає, тому старе взуття стає мале. Змінюється хода, утворюються мозолі й натоптиші. Розвивається артроз, від якого хрустить суглобовий хрящ.
Що робити, якщо кісточка вже з'явилася на ногах?
Невелику деформацію можна виправити бандажем, що фіксує великий палець ноги у правильному положенні і стягує розширену стопу/
Допоможуть ортопедичні устілки, які розподіляють навантаження
Корисно щодня здавлювати м'яча стопами і присідати на носках.
Запущений випадок може виправити операція. Під час неї вирізають кісточку й закріплюють великий палець у правильному положенні. Потім усе життя носять ортопедичне взуття.
Читайте також: Холодний душ зранку захищає від радіації
Кісточка навантажує ноги й робить м'язи слабкими. Якщо батьки мають таку проблему, є велика ймовірність хвороби у дітей. За появи перших ознак зміни стопи, слід звернутися до ортопеда.
"На щодень підходять туфлі на каблуку 4–5 сантиметрів і з устілкою-супінатором. Взуття на високих підборах і балетки на плоскій підошві — ні. Таке можна носити не більш як три-чотири години на день", - каже лікар.
Коментарі