
Нюх після коронавірусу не відновився навіть за 2 місяці у чверті людей, що перехворіли.
Саме втрата нюху є одним з найчастіших проявів коронавірусу, виявили в дослідженні науковців, яке опублікували в Journal of Internal Medicine.
Експеримент відбувся з 22 березня по 3 червня 2020 року. У ньому брали участь 2581 пацієнт з 18 європейських лікарень. 2194 пацієнти - 85% - хворіли легко, 110 - 4,3% - помірно, 277 - 10,7% - від важкого до критичного перебігу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перелічили найнебезпечніші ускладнення, які спричиняє коронавірус
Дослідження показало, що відсутність нюху була в 85,9% легких випадків. 4,5% хворих з помірними симптомами відчували втрату нюху, а у важких випадках - 6,9%. В середньому нюху не було 21 день. Майже чверть пацієнтів стверджували, що нюх у них не відновився і за 60 днів після втрати.
Також вчені робили тести на втрату нюху, які показали її у 54,7% легких випадків і 36,6% випадків від помірної до критичної симптоматики. Тоді меншу вибірку перевірили за цими тестами і за деякий час після одужання, у 15,3% досі був брак нюху за 60 днів, а у 4,7% нюх не відновився і за пів року.
"Нюхова дисфункція поширеніша при легких формах, і в 95 відсотків пацієнтів нюх відновлюється протягом пів року після зараження", - кажуть науковці.
Безсоння, підвищена пітливість і посилена дратівливість можуть бути симптомами коронавірусу. Адже мікровраження судин, яке спричиняє вірус, може бути не лише в легенях, але й у головному мозку і в ділянці серця, каже керівник 1-ої міської клінічної лікарні Івано-Франківська Тарас Василик.
Коментарі