Кава - улюблений напій багатьох, який заряджає енергією та додає настрою. Проте не всі знають, що деякі продукти в поєднанні з кавою можуть нашкодити організму або зіпсувати її смак.
Неправильне поєднання може викликати дискомфорт у шлунку, знизити засвоєння важливих елементів або змінити користь цього напою.
Розповімо, які продукти не варто поєднувати з кавою.
Злакові сніданки
Як правило, вони збагачені мінералами та мікроелементами. Кава містить сполуки, які можуть блокувати засвоєння цих мінералів, роблячи сніданок менш поживним.
М'ясо
Якщо запивати кавою тваринний білок, з організму виводиться цинк, необхідний для його нормального функціонування Тому після стейка, котлет та відбивних слід почекати хоча б годину. До речі, це правило працює і по відношенню до інших продуктів, які містять багато цинку.
Смажені страви
Смажена їжа - джерело нездорових жирів. В комбінації з кавою може це може призвести до стрімкого підвищення рівня поганого холестерину. Крім того, сповільниться травлення, що загрожує здуттям живота і дискомфортом у шлунково-кишковому тракті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напій дорослих: з якого віку дітям можна пити каву
Солоні продукти
Всі знають, що їжа з високим вмістом солі може призвести до зневоднення. Оскільки кава має сечогінний ефект, вона посилю цей ефект, що призводить до збільшення втрати рідини.
Алкоголь
Алкоголь пригнічує нервову систему, розслабляє, сприяє зниженню артеріального тиску і розширенню судин. Кава навпаки – збуджує організм, збільшує тиск, звужує судини. Коли ми випиваємо чашку кави після застілля, щоб трохи підбадьоритися, організм стресує, бо не розуміє, як йому поводитися.
Гостра їжа
Вона подразнює травну систему, а кава сприяє збільшенню вироблення шлункової кислоти. Все це разом може призвести до печії та розладу травлення.
Ранкова чашка кави стала для багатьох традиційним ритуалом для початку дня.
Але фахівці стверджують, що звичайне яблуко може бути навіть кращим варіантом для бадьорості та енергії.
Окрім того, що яблуко містить натуральні цукри та вітаміни, воно сприяє природному підвищенню рівня енергії та покращенню концентрації.
Коментарі