Субота, 09 травня 2020 15:21

"Хотіли створити відчуття тривоги" - головний лікар про карантин

"Хотіли створити відчуття тривоги" - головний лікар про карантин
Закриття парків, дезінфекцію доріг проводили для психологічного ефекту. Фото: freepik.com

Закривати парки та сквери на період карантину, щоб не допустити поширення нового коронавірусу COVID-19, з точки зору епідеміології не було потреби. Ці заходи застосували, щоб психологічно вплинути на українців і показати масштаби небезпеки, яку може завдати невидима інфекція.

"Ми коли закривали свого часу парки, робили обприскування доріг, це знову ж таки було питання не стільки впливу на епідеміологічний процес, скільки на психологічний процес. Закриття парків, немає відчуття такого, що все безпечно, люди більше психологічно готувалися до того, що треба дотримуватися карантину. Відчуття тривоги", - пояснив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Україна 24".

Цю практику психологічного впливу запозичили в інших країн.

"Коли я від самого початку аналізував ті заходи, які впроваджувалися в Китайській Народній Республіці, потім в Італії, також зі сторони точки зору епідеміології думав, а навіщо вони це роблять. Якщо це краплинна інфекція, вона не впливає, наприклад, на ці шляхи передавання. Потім, коли починали аналізувати, почали спілкуватися через послів з епідеміологами, вони розповідали, що люди не бачать, це невидима інфекція, то треба створити психологічний якийсь ефект. І завдяки цьому психологічному ефекту в людей з'являлося відчуття небезпеки і необхідність дотримання карантинних заходів, які запроваджувалися урядом", - сказав Ляшко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парк Вічної Слави дезинфікують кожні 30 хвилин

"Чому ми не можемо запускати одразу громадський транспорт? Не скільки мене турбує проблема інфікування в громадському транспорті, а наскільки відкривається доступність і розпочинається внутрішня міграція населення. Замість того, щоб ізолюватись, люди, маючи транспорт, який буде вільно пересуватися, будуть навіть без нагальної потреби відвідувати певні місця, тобто на ті ж ринки "для екскурсії" проїдуть люди похилого віку. Ми це відмічали і знаємо, як це відбувається. Тому велика міграція призводить до порушення всіх принципів карантину", - пояснив

"Українці "розслабилися" і перестали дотримуватися протиепідемічних заходів під час карантину, запровадженого постановою Кабміну через поширення нового коронавірусу COVID-19. Громадяни мають подивитися на кількість випадків коронавірусу в Україні та світі, щоб зрозуміти, що на сьогодні коронавірус ще не подолано," - заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Зараз ви читаєте новину «"Хотіли створити відчуття тривоги" - головний лікар про карантин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода