14 листопада відзначають Всесвітній день боротьби з діабетом.
Це хвороба, яка поступово та непомітно руйнує життя мільйонів людей по всьому світу. Вона залишає серйозні наслідки для здоров'я.
В Україні понад 1,2 млн людей живуть із діагнозом "цукровий діабет".
Розповімо, чим небезпечна ця хвороба.
Діабет пошкоджує серце, судини, очі, нирки й нерви. Люди з діабетом мають у 2-3 рази вищий ризик розвитку інфаркту й інсульту.
Через зниження кровотоку та пошкодження нервових закінчень зростає ризик утворення виразок на ногах, що може призвести до ампутації.
Діабетична ретинопатія - ураження сітківки - стає причиною 1% випадків сліпоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 17 симптомів, що свідчать про розвиток цукрового діабету
Діабет є основною причиною ниркової недостатності.
Хоча попередити діабет I типу неможливо, ризик розвитку діабету II типу можна знизити, якщо дотримуватись здорових звичок.
Як уникнути діабету
Регулярні фізичні навантаження - допомагають контролювати вагу, знижують рівень цукру в крові й підвищують чутливість до інсуліну.
Збалансоване харчування - обирайте більше клітковини, цільнозернових продуктів, овочів, фруктів і горіхів. Звертайтеся до лікаря для підбору оптимального меню.
Контроль ваги - надмірна вага й ожиріння значно підвищують ризик діабету.
Відмова від куріння та обмеження алкоголю - ці кроки допоможуть зберегти здоров'я в довготривалій перспективі.
Своєчасна комунікація із лікарем. Погіршення самопочуття або поява тривожних симптомів - привід оперативно звернутися до сімейного лікаря.
Найчастішими ознаками цукрового діабету є аномальна спрага і сухість в роті, різка втрата ваги та почуття постійної втоми без причини. Однак іноді ендокринне захворювання виявляє себе абсолютно нетиповими симптомами, які ще й легко пропустити. Наприклад, одну з ознак хвороби можна помітити лише вранці.
Багато хто не приймає її за щось серйозне, адже саме так організм буквально благає про допомогу. Йдеться про труднощі зі згинанням одного або двох пальців на руці: іноді може здаватися, що вони взагалі заморожені.
Коментарі