пʼятниця, 04 листопада 2011 07:45

Зламана п'ята зростається чотири місяці

Автор: фото: Любов Карнарук
  Завідувач травматологічного відділення Володимир Коротиш оглядає ноги Володимира Древаля. Зробив пацієнту операції на п’ятах
Завідувач травматологічного відділення Володимир Коротиш оглядає ноги Володимира Древаля. Зробив пацієнту операції на п’ятах

11 жовтня 38-річному Володимирові Древалю з Черкас прооперували ліву п'яту. За тиждень до того — праву. Травми обох п'ят чоловік отримав, коли впав із другого поверху.

— Із двома напарниками утеплювали будинок. Завжди роботи виконували на мотузках, як верхолази. А тут висота невелика, то вирішили працювати на лісах. А потім усі зійшлися в один куток і ліса відпружинили. Ми полетіли вниз. Я впав на ноги. Відчув сильний біль у шиї та хребті. Олег нагнувся, то летів головою вниз. У нього струс мозку, травмовані ключиця і ребра. Третій напарник відбувся синцями.

Володимир Древаль лежить на животі в палаті міської лікарні швидкої допомоги №3. Обидві ноги забинтовані. Мати 65-річна Ольга Семенівна поправляє на ліжку білизну:

— У сина доларовий кредит на квартиру і дві доньки-школярки. Треба виплачувати щомісяця понад 320 доларів плюс комунальні. Син сім років тому вивчився на верхолаза. Що Володя впав, дізналася аж увечері. Подзвонив: "Мамо, я в лікарні. Не хвилюйся, усе добре. Привези мені дерунів". Праву ногу оперували першою, то з нею вже легше.

Завідувач травматологічного відділення 59-річний Володимир Коротиш на кожну операцію витратив по 40 хв.

— Древаль мав перелом зі зміщенням обох п'яточних кісток. Спочатку треба було обстежити його внутрішні органи. Могла обірватися будь-яка судина нирок чи підшлункової залози. Коли переконалися, що все гаразд, почали оперувати. Через розріз оглянув перелом кістки. Форма п'яти була втрачена, осколки вм'яті всередину. Лопаткою поставив їх на місце. Для відновлення анатомії кістки наклав спеціально змодельовану під п'ятку пластинку. Зафіксував її 15 гвинтами.

Показує титановий гвинт, довжиною із 4 см. Завдяки щільному з'єднанню пластини з кісткою відновлюється її цілісність.

— П'яточна кістка зростається через три-чотири місяці. Зверху ще додаємо два таких терміни. Лише тоді пластину виймаємо. Колись лікували так — зачіпали спицею за п'ятку, і хворий на витяжці лежав місяць-два. Те, що відломилося, зміщувалося на місце. Нога була в гіпсі, з якого стирчала 20-сантиметрова спиця. За період витяжки виникало запалення в м'яких тканинах. Спиця є чужорідним тілом, то завжди в місці контакту живої тканини і металу були ворота для інфекції. Від довгого перебування без руху хрящі суглоба дегенерували, переставали бути еластичними. З'являлися тріщини, рубці. Нога боліла. Якщо запалення переходило на кістку з губчатою тканиною, виникав остеомієліт. Гнила кістка і кістковий мозок. Ця хвороба не лікується, переходить у хронічну стадію. Хворий назавжди ставав інвалідом.

Зараз ви читаєте новину «Зламана п'ята зростається чотири місяці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути