У жовтні в Україні почався епідемічний сезон. Триватиме до травня. Передбачають поширення чотирьох штамів грипу — "Колорадо", "Пхукет", "Канзас" і "Брісбен". З двома останніми українці ще не стикалися. Вони можуть бути смертельні для дітей, пенсіонерів, хворих на діабет, серцеві і легеневі недуги. Їм радять обов'язково вакцинуватися.
— Будь-який штам грипу небезпечніший у приміщенні. Надворі він не так легко передається від перехожих, — пояснює столичний терапевт Марина Шинкар, 39 років. — Треба бути готовим усім, бо торік захворіли майже 100 тисяч українців. З них 64 померли. Економніше та дієвіше вакцинуватися. Робити щеплення варто до початку росту захворюваності. Хоча можна й упродовж усього сезону, адже імунітет виробляється за два тижні.
В Україну завезли препарати "Ваксігрип тетра", виробництва французької компанії "Санофі пастер" та "Джісі флю" з корейського підприємства "Грін Кросс Корпорейшн". Ціну визначать аптечні мережі. Коштують приблизно 200–300 грн. Безкоштовні для дітей і медиків. Перед процедурою слід проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути алергії. Вакцину купують в аптеці, а щеплення роблять у лікарні.
— Коли вакцини ще не було, а ви вже заразилися вірусом, не збивайте температуру до 38 градусів. Що вона вища, тим краще організм бореться. Знижуючи її — послаблюєте імунітет.
Від грипу захищає капуста
— Я не довіряю тим привозним ампулам. Знаю власні засоби, щоб не захворіти грипом, — ділиться Ольга Жуліна, 52 роки, з села Панфили Яготинського району Київської області. — У чаї завжди кидаю лимон, бо містить фітонциди. Вони вбивають бактерії та віруси. Вони є також у часнику й цибулі, але багато хто не переносить їхнього запаху. Тому краще порізати лимон зі шкіркою та полити 150 грамами меду.
Щоб не був дуже кислий, його треба на хвилину покласти в окріп.
Крім лимона, вітаміну С багато у броколі, капусті та болгарському перці.
Коментарі