Ексклюзиви
понеділок, 10 грудня 2012 00:30

Запорука одужання — підтримка рідних

— Існує давня притча, в якій лікар говорить хворому: "Нас троє — ти, я й хвороба. Якщо ти станеш на бік хвороби, я сам нічого не зможу вдіяти проти вас двох. Але якщо ти будеш на моєму боці, то разом ми зможемо її подолати", — розповідає київський невролог Уляна Лущик. — Не лише пацієнт має бути налаштований на одужання. Дуже важливими для нього на цьому шляху стають допомога, підтримка й розуміння рідних. Впливає й те, яка атмосфера панує в сім'ї, де є хвора людина, особливо з тяжкою недугою.

Це добре знають лікарі Клініки Уляни Лущик, поміж пацієнтів якої — хворі на епілепсію, судомний синдром, розсіяний склероз, ішемічну хворобу серця, депресію та люди, що перенесли інсульт, інфаркт або черепно-мозкову травму, діти з ДЦП, затримкою психомоторного розвитку, аутизмом.

Усі ці захворювання потребують тривалого й складного лікування, неодмінною умовою успішності якого стає те, що лікарі, пацієнт і його рідні мають діяти злагоджено. Потрібні ретельне виконання всіх медичних приписів та рекомендацій, налаштованість на одужання, підтримка з боку членів сім'ї.

— Допомога не повинна переходити в надмірну опіку, — застерігає Уляна Богданівна. — Гіперопіка створює певні зручності для хворого, бо йому не треба докладати зусиль ані до чого, й він пристосовується до свого стану, а отже змиряється з ним. Зрозуміло, що про нові кроки для подолання хвороби в цьому разі вже не йдеться. Тому родичам хворого треба інколи вдаватися й до примусу, а не чекати, доки він сам виявить ініціативу. Їм у жодному разі не можна піддаватися почуттю жалю до недужого, потурати йому та послаблювати зусилля, а тим більше опускати руки.

Якщо в сім'ю прийшло лихо й виникла загроза здоров'ю чи навіть життю близької людини, не можна впадати в розпач. Варто зібратися з силами, тому що енергетика рідних хворому набагато потрібніша, ніж їхні сльози.

— Найгірше, коли родичі тяжко-хворого змиряються зі становищем, — каже Уляна Лущик. — Іноді вони ставлять таку собі програму-мінімум, переконавши себе, що більшого досягти неможливо. Подеколи рідні розчаровуються в лікуванні, бо хочуть надто швидкого ефекту на рівні дива, як у кіно. Однак такого в реальному житті практично не буває. Тривалість та інтенсивність лікування залежать від тяжкості захворювання. Тільки якщо члени родини разом із лікарями роблять усе, щоб допомогти хворому, вони одержують справді вагомі результати. А позитивний кінцевий результат виправдовує зусилля, докладені задля його досягнення.

Клініка Уляни Лущик

Тел.: 0(44) 467 63 89,

0(95) 068 30 74,

робочі дні: пн-пт, 8.30-17.30

www.inno-health.com.ua

Зараз ви читаєте новину «Запорука одужання — підтримка рідних». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути