
У китайській провінції Хенай 10 малюків померли від вірусної пухирчатки рота й кінцівок. Недуга вражає лише дітей. Проявляється прищиками у роті, на руках і ногах, почервонінням із маленькими пухирцями на шкірі. Пацієнти скаржаться на біль у горлі, втрату апетиту, температуру.
— Найчастіше хворіють у східних країнах, недуга нетипова для України, — пояснює дерматолог київського Центру шкірно-венеричних захворювань і косметології Євген Єрошкін, 29 років. — Але ті, хто виїздить на Схід, можуть привезти вірус. Щеплення від нього нема.
Туристам лікар радить не контактувати з хворими за кордоном. Якщо після приїзду людина відчує слабкість чи з"явиться висип, треба йти до лікаря.
Найвірогідніше захворіти на екзотичну хворобу можна в Колумбії, Судані, Конго й Анголі. Міністерство охорони здоров"я дає перелік 50 країн. Українці найчастіше заражаються у Таїланді, Тунісі та Бразилії.
Торік понад 500 киян захворіли на тропічну малярію, лихоманку й еритему — запалення шкіри. Найпоширеніші прояви хвороб — висип, слабість, висока температура, що триває кілька днів, потім падає і підвищується знову. Лікуватися треба кілька місяців. Еритему часом лікують півроку.
Про щеплення слід потурбуватися за три місяці до від"їзду. Його вартість не перевищує 100 грн. Є таблетки, які слід вживати для профілактики до і після подорожі до екзотичної країни.
До подорожі в Африку, Південну Америку й до країн Азії туристам треба зробити щеплення від малярії, гепатиту, черевного тифу, енцефаліту й менінгіту.
Коментарі