Столичний програміст 26-річний Валентин Глушко відчуває постійну втому і не може відпочити. Працює в офісі, інколи вночі ще з дому.
— Режим роботи звичайний — з дев'ятої до шостої. Але іноді працюю до ранку. Такий режим забирає майже всі сили. Увечері вистачає тільки на те, щоб сказати пару слів дружини, подивитися телевізор і помитися. О дев'ятій валюся з ніг. Одноразові висипання по неділях не допомагають. Сексу з дружиною вже не було кілька місяців. Останніх півроку помітив, що постійно підвищена температура, хоча нічим нібито не хворію.
— Синдром хронічної втоми або менеджера — поширений психічний розлад, — розповідає столичний невролог Андрій Сінельник, 31 рік, — Буває навіть у сільських жителів. Починається в людей, які перебувають у постійному нервовому напруженні.
Діагноз синдром хронічної втоми ставлять за умови, якщо аналізи не підтверджують вірусного гепатиту, ВІЛу та герпесу.
— Знижується працездатність. Людина не може відновити своїх сил, скільки б не спала. Прокидається втомленою, не може їсти. Має постійні запори чи навпаки діарею. Температура стабільно підвищена до 37-37,2 градусів. Щоб вилікуватися, необхідна відпустка. Також — психотерапія, вітаміни. Потрібно поміняти сферу діяльності. Намагатися обмежувати надходження інформації, не сидіти в інтернеті після роботи. Телевізор замініть прогулянкою.
Коментарі