Киянка Ганна Злиднєва потрапила до лікарні з рваною раною. Жінку покусав собака біля одного із столичних ринків. Їй зробили 40 уколів від сказу і пересадили шкіру.
— Рана на правій нозі не хотіла заживати. Тоді з лівої мені відрізали шматок шкіри, зробили з нього сіточку та приживили. За пару місяців почала наростати під раною нова шкіра, — говорить Ганна Миколаївна. Кульгає, нога досі болить. На ринок ходить лише людними вулицями.
Столичний хірург 40-річний Олег Рибак каже, уколи від сказу роблять лише тоді, коли собака бродячий.
— Сказ — це гостре інфекційне захворювання. Його спричинює нейротропний вірус, що характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи. Лікування призначає травматолог або хірург. Якщо є можливість, 10 днів спостерігають за собакою.
— Якщо укус неглибокий, рану потрібно промити проточною водою з милом. Потім обробити краї 5-процентним розчином йоду, зверху накласти стерильну пов'язку, — радить лікар-терапевт Олександра Михайлина, 55 років. — Від сказу раз на 10 років треба робити щеплення.
Укуси котів особливо небезпечні для вагітних. Тварини можуть бути заражені токсоплазмозом. Це інфекція, яка шкодить розвитку дитини.
Щури та миші часто переносять лептоспіроз — інфекцію, що уражає нирки.
— Гризуни рідко кусають, — каже Михайлина. — За свою 15-річну практику не мала жодного такого хворого.
Коментарі
1