36-річна Карен Галлахер із Великої Британії 9 серпня народила дитину Фарру вагою 5,8 кг. Зріст породіллі — 157 см.
— Ні я, ні мій чоловік не були крупними немовлятами, — розповідає. — Поява такої великої доньки нас шокувала. У мене були важкі пологи. Лікарі тричі намагалися викликати роди, згодом зробили кесарів розтин.
Фарра — найбільша новонароджена у Великій Британії. Знайомі жартома називають Галлахер Дюймовочкою, яка народила велетня. Малечі місяць, а за зростом і вагою вона як тримісячна.
— Великі діти часто бувають у жінок із цукровим діабетом чи іншими ендокринними хворобами, — говорить 45-річна Олена Костюк, доцент кафедри неонотології Київської медакадемії післядипломної освіти. — Випадки народження малюків-велетнів трапляються й у здорових жінок, якщо під час вагітності у них відбувся гормональний збій. Велика дитина також може народитися, якщо в роду батька чи матері таке було. Це типово для народів півдня, а також темної раси.
Велике маля народжується, якщо майбутня мати забагато їла. Карен Галлахер запевнила, її раціон під час вагітності майже не змінився.
— Дитина, яка народилася з надмірною вагою, не завжди росте товстою. Якщо дотримуються норми годування, вона розвивається так само, як інші. Якщо у матері був цукровий діабет, це не означає, що й дитина хворітиме, — пояснює Олена Костюк.
Звичайна вага для новонароджених малюків — 3,2–3,4 кг для дівчат та на 200 г більше — для хлопчиків.
Новонароджених із великою масою тіла у перші дні оглядає ендокринолог. Їм роблять ультразвукову діагностику, елекро- та ехокардіографію.
— У надто великих немовлят може розвинутися внутрішньочеревна патологія. Вони схильні до зниження рівня глюкози в крові, погано "тримають" цукор. Можуть мати водянку внутрішніх органів, коли збільшується печінка, серце. Зазвичай такі діти набирають вагу так само, як ровесники. До школи, найпізніше — в підлітковому віці зрівнюються за "габаритами" з однолітками. Проте дехто з таких дітей може набирати зайву вагу впродовж життя.
7
кілограмів важив хлопчик, що з'явився на світ у Чернівцях 2005 року.
Товстуни весь час голодні
Найбільша дитина в Європі народилася в Італії 1955 року. Важила 10,2 кг. Позаторік у Індонезії з'явився на світ хлопчик завважки 9 кг. Він мав зріст 60 см.
— Жінка не могла народити, робили кесарів розтин, — каже індонезійський акушер Мавар Тхакур, 48 років. — Дитина народилася такою через діабет матері. У її кров потрапляло більше цукру. Після грудного вигодовування малюк на дієті.
У перші дні після пологів немовля кричало голосніше за всіх.
— Діти із вродженою великою вагою потребують більше їжі, швидко голодніють. Мають добрий апетит. Матерям зазвичай бракує молока для повноцінного вигодовування. Малят підгодовують сумішами.
Коментарі