— Мала великі проблеми з венами. Лікарі виписали мені мазі, таблетки. Але ефекту від них було мало, — каже 48-річна Ольга Болехівська із міста Дрогобича. — А все починалося із тяжкості у ногах. Часто набрякали, пекли. Туфлі на каблуках давно сховала в шафу. Увечері приходила з роботи додому, робила гарячі ванночки на ноги. Думала, від стомленості болять.
Лікар сказав, що навпаки, ванни шкідливі, бо розігрівають та розширюють і без того хворі судини. Порадив найкраще лікування — бджолами. Три тижні прикладав мені їх до ніг, і болі пройшли. В ногах з'явилася легкість. А синіх вен як і не було.
— Бджолині укуси допомагають при варикозі завдяки вмісту в отруті більше ніж 50 корисних компонентів, — говорить львівський лікар-апітерапевт 51-річний Ростислав Дмитришин. — Але основна мета бджоловжалення — введення пептидів. Ці хімічні сполуки зупиняють запальні процеси, знищують мікроби, знеболюють та стимулюють серцево-судинну систему.
Для лікування використовують звичайних польових бджіл.
— Їхні тільця перед сеансом апітерапії обробляють спеціальними фітобіологічними сполуками. Тоді бджоли не виділяють шкідливих речовин, які можуть викликати алергію і отруєння. Натомість їх лікувальні властивості збільшуються у кілька разів. Процедура подібна до голковколювання. Але замість голок у нас майже вся таблиця Менделєєва корисних елементів.
На хворе місце обережно за крильця саджають бджолу. Як тільки вона вжалить, її забирають. Місце укусу пече 45 секунд. Бджолині жала виймають за 2 години після укусу.
Починати курс лікування треба з однієї-двох комах на день. Потім поступово збільшувати дозу на дві або три бджоли щодня. Коли дійшли до 20 бджіл у день, треба зробити п'ятиденну перерву. Повний курс лікування — від двох тижнів до місяця. Перед сеансами можна пити відвари та настої знеболювальних і заспокійливих трав.
— Варикоз виникає здебільшого внаслідок малорухливого способу життя або великого фізичного навантаження, зайвої ваги, незручного взуття. Недуга передається по спадковості. Жінки хворіють утричі частіше, ніж чоловіки, — каже львівський хірург Михайло Романчак, 37 років. — Виписую ефективні гелі та мазі. А щоб запобігти розвиткові варикозу, потрібно рухатися більше тим, у кого сидяча робота. Спортсменам — давати ногам трохи відпочинку. Усім раджу пити багато води, обмежити вживання солі, менше розпарювати ноги.
Коментарі
1