понеділок, 18 грудня 2006 16:12

Вагітним із проблемами зору радять робити кесарів розтин

Автор: фото: reuters
  Співачка Мадонна з чоловіком Гаєм Річі після хрестин їхньої дитини в грудні 2000 року. У 46-річної Мадонни двоє дітей — дев’ятирічна Лурдес та шестирічний Рокко. Жінка дуже хотіла народити їх природнім шляхом. Однак через те, що пологи затяглися, в обох в
Співачка Мадонна з чоловіком Гаєм Річі після хрестин їхньої дитини в грудні 2000 року. У 46-річної Мадонни двоє дітей — дев’ятирічна Лурдес та шестирічний Рокко. Жінка дуже хотіла народити їх природнім шляхом. Однак через те, що пологи затяглися, в обох в

Нині в Київський центр мікрохірургії ока направляють кожну третю вагітну. Щоб з"ясувати — жінка може народжувати сама чи потрібен кесарів розтин. Адже навантаження на зір під час пологів можуть зробити її сліпою.

Киянка Ірина Макаренко, 32 роки, до дев"ятого місяця була впевнена, що народжуватиме з кесаревим. Із дитинства у неї був поганий зір — майже мінус 5. Під час вагітності впав ще на дві одиниці.

— Лікар-офтальмолог, яка спостерігає за мною останні сім років, була категорична: "Я не відповідаю за наслідки природних пологів. Потрібен кесарів розтин!" — розповідає Макаренко.

Але лікарка працює в Рівному, де раніше проживала Ірина. Щоб зробити кесарів розтин, потрібні було підтвердження і рекомендація столичних спеціалістів. За довідкою жінка поїхала до Центру мікрохірургії ока в Медмістечко.

— Лікар-окуліст приймає щодня, — повідомив приємний голос у реєстратурі. Із собою сказали принести обмінну карту (туди заносять усі дані аналізів та висновки лікарів. — "ГПУ") і паспорт, щоб завести карточку хворого. Прийти бажано в першій половині дня, бо лікаря можуть викликати в місто.

Під час вагітності зір упав на дві одиниці

Ірина каже, що в Центрі спочатку довелося висидіти чималу чергу, а потім побігати за лікарем по кабінетах.

— Мені закапали якоюсь рідиною очі, нічого не пояснюючи. І доки я витирала з очей рештки, повели в інший кабінет. Лікар бігала з кабінету в кабінет, а я за нею, — розказує вона.

У черговому кабінеті Ірині знову закапали очі й підвели до апарата. Чимось на зразок олівця довго тикали в око.

— А потім я почула фразу: "Девочки, а кто проверял аппарат? Почему у меня диоптрия минус семь показывает минус один?" — продовжує жінка.

І все почалося спочатку: краплі, біганина і апарати. В одному лампочка погана і не видно сітківку, в іншому прилад не працює. Через 15 хв. метушні жінку посадили в коридорі на кушетку. Пообіцяли за півгодини видати результат.

Однак лікарка пішла додому, бо за півгодини її прийом закінчувався. Вона передала Ірину наступному окулістові.

Виявилося, що в Макаренко не лише впав зір, а й побіліла та розтягнулася сітківка (під час пологів вона може не витримати навантаження. — "ГПУ"). Та для окуліста цієї причини було недостатньо, щоб рекомендувати кесарів розтин.

— Ну что вы, маладуха совсем, — почула Ірина у відповідь на запитання, чому їй у карточці пишуть "здорова". — Зачем в таком молодом возрасте карточку портить?

Наостанок лікар порадив не думати про погане, все обійдеться.

— Найцікавіше, що нікого не цікавила ні історія розвитку хвороби, ні карточка, — обурюється Ірина.

Макаренко народила сина сама, без кесаревого. Вона попередила лікарів: записаний у карточці діагноз не відповідає справжньому стану її очей. Каже, що акушери врахували це — не дозволяли тужитися, щоб не навантажувати очі.

Повторно зір ще не перевіряла.

— Здається, — говорить Ірина, — бачу так само, як і до пологів.





Жінці з вузьким тазом самотужки народжувати не можна

Акушери-гінекологи радять вагітним до пологів пройти всі обстеження, щоб визначити — може жінка народити сама чи потрібен кесарів розтин.

— Ми враховуємо всі ризики: вади серця чи зору, недуги у вагітної, будову тазу, положення плоду, — пояснює Володимир Хомяк, 25 років, акушер-гінеколог столичного пологового будинку N7. — Визначаємо, які пологи найбезпечніші для мами і для дитини.

Показання для кесаревого лікарі розділяють на два види:

— абсолютні (коли плід або породілля можуть загинути): вузький таз, прилягання чи відшарування плаценти, дитина лежить упоперек тощо;

— відносні: жінка тривалий час була безплідною, хворіла інфекційними захворюваннями (токсоплазмоз, хламідії), пуповина закоротка чи обвила дитину.

Спосіб пологів визначає акушер

У Центрі мікрохірургії ока випадок, який стався з киянкою Іриною Макаренко, заперечують. Кажуть, що такого бути не могло. Лікарі, мовляв, завжди ухвалюють рішення на користь вагітної.
— Офтальмологи оглядають пацієнток (око, сітківка, очне дно) і записують у картку, чи є загроза відшарування сітківки під час пологів, — розповідає Наталя Старинець, 35 років, заступник головного лікаря з медичних питань Київського міського Центру мікрохірургії ока. — На основі можливого ризику вже акушер-гінеколог у пологовому будинку приймає рішення, як народжуватиме жінка. Якщо ж у породіллі все-таки виникли проблеми з очима, їй зроблять операцію з відновлення зору.

Зараз ви читаєте новину «Вагітним із проблемами зору радять робити кесарів розтин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути