— Записалася в басейн, бо хочу навчитися плавати. Там вимагали довідку, що здорова. Не хотіла витрачати час на обстеження і купила її в поліклініці за 100 гривень. Потім узнала, що в басейні можна було заплатити вдвічі менше, — розповідає киянка Марина Дяченко, 20 років. — Сходила туди три рази, а потім помітила, що шкіра між пальцями на ногах свербить. Думаю, підхопила грибок.
Довідку для басейну через інтернет продають за 100-300 грн. Обстеження зазвичай не роблять. Можуть привезти документ додому.
— Перед басейном треба пройти огляд у терапевта і дерматолога, — застерігає 39-річна Людмила Проляк, терапевт зі столичного лікувально-оздоровчого центру. Там обстеження і довідка коштують 60 гривень. — Терапевт оглядає горло, чи немає ангіни. Промацує живіт, лімфовузли. Слухає легені. Перевіряє, чи нема в людини якогось запалення. Якщо дерматолог помітив висипання на шкірі, направляє на аналіз крові та мазок. Переконується, що нема венеричного захворювання.
Каже, найчастіше в басейні можна заразитися грибком.
— Від нього шкіра на ногах червоніє, свербить. Згодом нігті грубішають, лущаться. Щоб не заразитися, беріть у басейн фен, щоб після душу сушити ноги. Грибок чутливий до високих температур. Також не ходіть там босоніж.
Інструктори в басейнах часто носять на роботу засоби для інтимної гігієни. Користуються ними після плавання, щоб не заразитися статевою інфекцією.
— Був випадок, коли 17-річна незаймана дівчина отримала в басейні бактеріальний вагіноз. В неї порушилася мікрофлора піхви. Лікувалася антибіотиками два тижні. Багато хто боїться підхопити в басейні сифіліс, але це майже неможливо. Хіба що займатися там сексом.
Ковтаючи воду в басейні, можна захворіти на гепатит А. Вірус зберігається у воді до 10 місяців.
— 35-річний чоловік підхопив у басейні паразити лямблії. Почав швидко худнути, за тиждень скинув 5 кілограмів. Щодня мав діарею, біль у животі. Казав, пару разів випадково ковтнув воду. Кілька тижнів після того лікувався.
Коментарі