Доброякісна пухлина передміхурової залози, яку називають аденомою простати, турбує більш як половину чоловіків за 50 років. З часом хвороба призводить до звуження і навіть перетискання сечовипускального каналу. Через неможливість сходити до туалету чоловіки терплять страшенні болі.
— В Україні при такій хворобі досі роблять складні і небезпечні відкриті операції. Розрізують живіт, сечовий міхур, вишкрібають аденому. Потім людині доводиться три-чотири тижні лежати у стаціонарі. Та, на щастя, у нас з'явилося обладнання, завдяки якому аденоми можна позбутися за годину, а відновлення пацієнта після цього триває лише день, — каже уролог Микола Лисенко з клініки урології Головного військового клінічного госпіталю. Він демонструє лазерну систему Greenlight HPS, яку виробила компанія AMS.
Завдяки обладнанню, операція з видалення аденоми простати відбувається через сечовипускальний канал без розрізів. Потужне лазерне випромінення зсередини випаровує тканини передміхурової залози шар за шаром. Тому процедура і має назву лазерна вапоризація простати. Хірург контролює на моніторі кожен міліметр випаровування. На сьогодні ця технологія лікування аденоми — найефективніша і щадна.
— Ми застосовуємо трансуретральні операції при великих аденомах — понад 80 кубічних сантиметрів. Середній вік чоловіків, яким їх робили — 60 років, а наймолодшому — 40. Ми оперуємо хворих із недугами серцево-судинної, центральної нервової систем. Їм скрізь відмовляють, а ми даємо чоловікам надію на нормальне життя, — розповідає Микола Миколайович.
Щоб навчитися працювати лазером, цей досвідчений хірург разом із начальником клініки урології госпіталю Сергієм Головком вчився у Німеччині і Польщі. Тепер у фахівців є ліцензія на навчання роботи з обладнанням інших лікарів.
Отримати консультацію та попередньо записатися на прийом можна за тел.: 0(44) 520 24 06 чи на сайті www.greenlight.net.ua.
Коментарі