![У санаторії розробляють суглоби після травм, руки й ноги після інсультів](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/678/678715_1_w_300.jpg?v=0)
52-річна одеситка Ілона Григор'єва на початку лютого замовила путівку для двох у санаторій "Лермонтовський" на березі Чорного моря. Із батьком 75-річним Борисом Миколайовичем відпочиватимуть і лікуватимуться в оздоровниці три тижні у червні.
— Два роки тому тато переніс інсульт. Упав на вулиці, коли повертався з роботи — працював вахтером у студентському гуртожитку. Перехожі викликали "швидку". Лікарі не давали жодних шансів на одужання. Казали, що в такому віці важко відновитися. Батька паралізувало, відняло мову. Інколи здавалося, що він навіть мене не пам'ятає, — розповідає Ілона Борисівна. — Через півроку він став на ноги, заново вчився розмовляти. Знайома порадила пройти реабілітацію у санаторії "Лермонтовський".
Цей санаторій — багатопрофільний реабілітаційний заклад у затишному парку. Відомий далеко за межами Одеси як провідний науковий центр. Зручне розташування санаторію, близькість культурних і ландшафтних пам'яток дає змогу лікувати складні хвороби у пацієнтів різного віку.
Бориса Миколайовича поклали у відділення ранньої реабілітації після гострих цереброваскулярних хвороб і нейротравми. Донька доглядала за ним, разом ходили на процедури. Був серед пацієнтів-інсультників, людей із черепно-мозковими травмами. Чоловіку призначили лікувальну фізкультуру.
— Для таких пацієнтів найкраще підходить механотерапія — зцілення рухом. У нашому санаторії облаштований зал для лікувальної гімнастики, масажів. Його називають музеєм механічних тренажерів, він — один такий на всю Україну. Призначений для людей із недугами серця й судин, нервовими розладами. Тут розробляють суглоби після травм, руки й ноги після інсультів, — розповідає начальник медичної служби санаторію Раїса Шульга.
Батько Ілони Григор'євої відвідував "кабінет психофізичного розвантаження". Тут застосовують лікувальну фізкультуру з елементами психо-, аромо- та музикотерапії.
— Тато завжди намагався бути корисним. Дітей годував, одягав, вчив. Маму не пускав на роботу. Казав, що працювати — не жіноча справа. Як вийшов на пенсію, не звільнявся. Хотів онукам допомогти. Після інсульту його гнітило, що маємо ним опікуватися. Впадав у депресію. Психотерапія вивела його з цього стану. У мене після сеансів музикотерапії втому наче рукою зняло, — каже Ілона Борисівна.
Пенсіонер після сеансів бальнеотерапії й грязелікування зміг ходити без ціпка. Минув головний біль, нормалізувався тиск.
— Пацієнтам відповідно до діагнозу підбираємо лікувальні ванни, інколи їх поєднуємо, — говорить Раїса Миколаївна. — У нас є скипидарні ванни, йодо-бромні, вуглекислі. Широко застосовуємо ароматизовані ванни — валеріанові, лавандові. Людям після інсульту добре допомагають хвойні. У лікуванні широко використовуємо цілющу грязь Куяльницького лиману. Нагріту накладаємо на проблемні ділянки тіла — робимо "грязьові аплікації".
У грязьовому відділенні застосовують "єгипетський" метод лікування. У замкнутій камері без даху є джерела інфрачервоного випромінювання. Стіни покриті матеріалами, що відбивають тепло. Людину обмазують підігрітою лікувальною гряззю. Вона заходить у камеру на 15–20 хв. Після цього стає під душ. Ефект — як від сонця на березі грязьової водойми. Процедура доступна будь-якої пори року.
— Людей з інсультом за їхньої згоди вводимо в електросон. Він подібний до природного. Під час сеансу струм проходить через мозок пацієнта. Покращує кровообіг, заспокоює нервову систему. Людина прокидається з хорошим настроєм, — пояснює лікар. — Після інсультів дуже дієвий метод електричної стимуляції м'язів. Вони ослаблені, їх треба зміцнити. Під впливом струму м'язи скорочуються — таким чином тренуються й поступово відновлюються.
До реабілітаційного відділення санаторію приймають учасників АТО — оздоровлюють і надають психологічну допомогу.
Одеса, провулок Лермонтовський, 2. Тел.: 0(48) 724 66 39, 0(93) 326 52 77
sanlermontov.com.ua
Коментарі