Чоловік 32-річної Анастасії Волошин із райцентру Сокаль Львівської області зловживає пивом. У день випиває 6-7 л.
— Ще дитиною полюбляв пиво. У нього вдома це вважали нормальним. Увечері сідають дивитися телевізор, на стіл ставлять чотири пляшки. Одну бере тато, другу мама. Вони з братом також по пляшці випивали, — розповідає Анастасія. — У підлітковому віці йому пляшки не вистачало. Тепер ящиками купує. До вечора вже п'яний. Бачу, як у нього псується настрій, коли випити нема. Руки почали труситися. Не усвідомлює, що став алкоголіком.
Волинський психотерапевт-нарколог Петро Стець каже, що серед його пацієнтів часто трапляється хворі на "пивний алкоголізм". Окрім проблем із психікою, мають серцеві недуги. Пиво шкодить також ниркам, печінці, виникає гормональний збій. У чоловіків починають вироблятися жіночі статеві гормони, ростуть грудні залози, ширшає таз. У жінок, що вживають цей напій, грубішає голос.
— Лікування залежності — безкровна операція на рівні підсвідомості та свідомості пацієнта, — говорить лікар. — Уживання алкоголю, нікотину, опію, інших наркотиків призводить до змін психіки. Вони настають обов'язково і не залежать від особистості, професії, сили волі людини. Спершу спиртне викликає позитивні асоціації, комфорт. Потім відсутність алкоголю призводить до страждань — душевного неспокою, розладів настрою, сну. Вони наростають, міцні напої стають "ліками", за допомогою яких залежна людина тамує цю муку. Це вже не пияцтво, не зловживання, а залежність. Залежна людина п'є не від доброго життя, не для задоволення, не для досягнення комфорту, а щоби зняти душевну та фізичну муки. Без допомоги лікарів таким хворим не обійтися.
Коментарі
1