понеділок, 22 вересня 2014 05:25

У чоловіка не розгиналося коліно

 

35-річний Василь із Коростеня на Житомирщині вдарився коліном, коли послизнувся у ванній. Від сильного болю не міг встати. Дружина допомогла доїхати до травматолога. Рентген показав, що перелому немає.

— Звернувся до мене наступного дня, бо не міг розігнути ліву ногу, — каже Олександр Розсоха, ортопед Міжнародного центру нейрохірургії. — Як пробував, відчував сильний біль. Так і була напівзігнута. МРТ показало, що пошкодив меніск суглоба. Це хрящовий диск між кістками у формі півмісяця. Слугує амортизатором при ходьбі. Порвався, і пошкоджені частини вилізли між кістками.

Така травма не минає сама. Пацієнту запропонували витягнути порвані частини меніска із суглоба, а при можливості зшити.

— Ми зробили в коліні два проколи. В один завели відеокамеру. Зшивали за допомогою сучасних матеріалів та інструментів. Проколюємо меніск голкою з нитками на кінцях. Витягуємо її і знов проколюємо. Виходить, що накладаємо два шви. Потім їх, як петлі у в'язанні, підтягуємо гачком. Раніше, щоб виконати таку операцію, повністю розрізали коліно. Тепер завдяки відеокамері достатньо невеликих проколів. Справилися за годину.

Коли чоловік прокинувся, на коліно наклали м'яку шину, що легко знімається. З нею ходив два тижні. Згинати коліно почав на третій день.

— Пощастило, що розрив меніска відбувся в зоні кровопостачання. Зростається, тільки в ділянках, де проходять судини. Коли пошкодження меніска у центральній частині, врятує лише видалення. За три місяці Василь приїхав на консультацію. Болю не відчував, ногу нормально згинав та розгинав. Зараз здоровий. Але мусить берегтися. Не займатися динамічними видами спорту — футболом, баскетболом. А от бігати корисно.

Звертайтеся за адресою: Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, метро Хрещатик, тел.: 0(44) 592 68 78, 0(44) 592 90 79.

Західноукраїнська філія, Львівська обл., м. Стрий, вул. О. Басараб, 15. Стрийська центральна районна лікарня (7-й поверх), тел.: 0(67) 89 10 000.

 

Зараз ви читаєте новину «У чоловіка не розгиналося коліно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути