— На курорт люди їдуть оздоровитися, а привозять глисти, — говорить столичний паразитолог Ангеліна Симонова, 37 років. — Це стосується не тільки моря, а й аквапарків, і басейнів.
Найчастіше привозять паразитів з Індії, Китаю, Таїланду й Індонезії.
— Зараз поширюються нові види паразитів, — продовжує. — Ті, що десяток років тому були рідкістю, тепер є нормою. Ними заражаються не тільки від їжі чи води, а й при ходінні босоніж по пляжу. Також це стосується і промивання овочів у холодній воді з-під крану. Нею глистів не змити.
Люди частіше заражаються паразитами. Організм українців ослаблений стресами, поганим навколишнім середовищем та зниженням імунітету.
— Глисти похитрішали. Маскуються під інші хвороби. Застуду, астму, бронхіт, туберкульоз, гастрит й авітаміноз. Живуть по кілька місяців, а то й років в організмі людини. Вона лікує прояви хвороби, не підозрюючи про причину. Для очищення організму призначаю протиглисний препарат. Він вбиває всі види паразитів.
Радить пити медикаменти не менш як двічі за літо. Приймати їх має вся родина. Інакше після лікування можна заразитися знов.
— Була в мене пацієнтка, в якої дочка вночі скреготіла зубами. Навіть прокидалася від цього. Виявилося, глисти підхопила під час чищення зубів. У крані ж вода некип'ячена. А хлоруванням паразитів не злякаєш.
Зазвичай аналізу калу на виявлення глистів недостатньо. Потрібні ще зразки крові чи мокротиння.
— Якось жінка прибігла з проханням дати синові направлення на здачу аналізів. Лікували його і від алергії, і від застуди. А син як кашляв, так і кашляє. Думали, запалення легень. До того ж апетиту немає і тільки тягнеться до солодкого. Став чахнути на очах. Аналіз на мокротиння показав наявність аскарид у легенях.
500 видів паразитів можуть жити в організмі людини. У Європі глистами заражений кожен третій.
Коментарі