понеділок, 26 вересня 2016 07:35

Світлана Воронцова вилікувала хвору спину у психотерапевта

Автор: Оксана Тупальська
 

— Думала, в мене рак. Здавалося, що помираю. Спина боліла, не могла поворушитися. Слина не виділялася, не могла їсти. Температура 37,2. Очі сухі. Десять років постійно думала про смерть, — розповідає киянка 35-річна Світлана Воронцова. Проходить психотерапію в медичному об'єднанні "Психіатрія" у столиці.

— Маю онкофобію — боязнь захворіти на рак, — продовжує. — Коли мені було 17 років, друг помер від лейкемії. З тих пір постійно боялася захворіти. Чотири роки тому народила сина. Тепер боюся не лише за себе, а й за дитину.

Жінка неодноразово обстежувалася. Всі аналізи показували, що здорова.

— Болі Світлани викликані психосоматичним розладом, — каже Леонід Юнда, керівник відділення психотерапії та медичної психології межових станів. — Це коли від виснаженої психіки організм дає збій. Від нав'язливого страху найчастіше потерпають вразливі люди. Для них достатньо тривалий час не відпочивати. Половина пацієнтів в українських лікарнях мають саме психологічні проблеми.

У випадку Світлани страх померти від раку загострився після пологів.

— Для жінок народження дитини — нормальне фізіологічне явище. Проте в її ситуації кількох безсонних ночей вистачило, щоб виник тривожно-фобічний розлад.

Щоб вивести жінку з цього стану, лікарі під час особистих консультацій шукають причини — неправильний режим дня, проблеми в родині, на роботі. Обстежують, щоб показати пацієнтці, що її тіло здорове.

— Для боротьби з фобіями проводимо комплексне лікування. Світлана отримує заспокійливе та ліки для зміцнення організму. Відвідує психотерапію, де пояснюють причини її проблеми. Також вона ходить на групову психотерапію. Там під керівництвом досвідченого психолога учасники розповідають про власні проблеми. Допомагають одне одному їх вирішити. Виконують практичні завдання психолога.

Курс лікування триває 28 днів. Потім три місяці жінка вдома приймає ліки й виконує домашні завдання психотерапевта.

— Після двох тижнів лікування майже всі болі зникли, — каже Світлана Воронцова. — Шкодую, що не звернулася за допомогою раніше, коли навіть не мала сил приготувати їжу дитині.

Страх і тривогу здорова людина має подолати сама чи з допомогою друзів за два тижні. Якщо нав'язливі думки та фобії тривають довше, перешкоджають повноцінному життю та провокують фізичний біль, слід звертатися до психотерапевта.

Зараз ви читаєте новину «Світлана Воронцова вилікувала хвору спину у психотерапевта». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути