Ексклюзиви
четвер, 11 травня 2006 18:39

Спадкове облисіння — це міф

25-річний киянин Віктор Сірик стрижку "під нуль" носить останні п"ять років. Так він "лікується" від облисіння. Хлопець переконаний: це найдешевший спосіб приховати недугу.

— Перші залисини на скронях з"явилися у 19 років, на другому курсі інституту, — пригадує Віктор, проводячи рукою по голові. — За півроку почало рідшати волосся вище лоба. Вичісуючи щоранку жменю з колись густої шевелюри, дуже переживав, щоб одного ранку не прокинутися лисим. Тоді мій перукар порадив змазувати шкіру голови неочищеною нафтою.

Мовляв, повністю проблему це не вирішить, але відтягне облисіння років на десять. Однак тягуча чорна речовина, яку приніс перукар, хлопцеві не сподобалася. Та й запах зникав тільки після третього миття шампунем.

— Такого марнотратства мама довго не витримала, — усміхається Сірик. — Вони з сестрою замість нафти купили мені шампунь для укріплення волосся та ампули з речовиною, які треба було втирати у шкіру голови. Але й це не допомагало.

На третьому курсі Віктор почав коротко стригтися. Ще за півроку перейшов на благородну лисину.

— Я перестав боротися з облисінням, все одно воно спадкове — від батька. Тільки гроші дурно витрачаєш на дорогі косметичні препарати.

Дерматолог Київського дермато-венерологічного центру Ірина Медведєва вважає, що хлопець рано здався.

— Облисіння — це збірне поняття, — каже лікар. — Його можуть викликати отруєння, інфекційні хвороби (тиф, сифіліс) чи послаблений імунітет після холодної зими. У такому разі достатньо попити вітаміни і помити голову шампунями, втирати в шкіру щось на кшталт "Плацент формули".

Якщо ж це самостійна хвороба, пані Ірина радить пройти повне обстеження і комплексне лікування. Це допоможе вберегти волосся, що випадає, і відновити його повністю. Діагноз "спадкове облисіння" назвала вигаданим.

Якщо волосся випало, відновити його неможливо

— Він що, народився лисим? — обурюється дерматолог. — Ранні залисини на скронях свідчать не про спадковість, а про хворобу — андрогенетичну алопецію. Волосся випадає через підвищену чутливість волосяних фолікул до тестостерону.

Каже, такі пацієнти лікуються все життя. Втирають у шкіру голови препарати на основі мінокседілу, який відновлює волосся.

— Як ми зуби чистимо кожного ранку, так і їм треба кожен день наносити мазі.

Але якщо хворий запустив процес і волосся випало, відновити його неможливо. Єдиний вихід — пересадка. У київських клініках вартість такої операції від 3,5 до 20 тис. грн.

— Можна використати свої волосини, — пояснює лікар, — але вони живі, тому колись усе одно випадуть. Через певний час доведеться робити корекцію. Другий спосіб — вживити штучні (синтетичні). Вони залишаться на все життя, головне — їх не стригти.





Що вбереже волосся


Щоб мати густу чуприну, дерматологи радять не переохолоджуватися та доглядати за волоссям. Кажуть, треба:

— носити головний убір у холодну та сиру погоду;

— раз на тиждень робити масаж голови;

— підживлювати волосся масками і бальзамами

Лисі чоловіки — сексуальні супермени

Чернівчани вважають облисіння другою найбільшою проблемою після імпотенції. Під час вуличного опитування (2002 р.) соціологи з"ясували: чоловіки бояться стати непривабливими для жінок і перетворитися на об"єкт для глузування.
Майже третина молодих людей 18–24 років панікують, виявивши перші ознаки випадіння волосся. Але старші чоловіки, 25–34 років, вважають, що облисіння тільки покращить їхнє інтимне життя. Бо в останні роки жінки дедалі частіше почали зараховувати лисих чоловіків до категорії сексуальних суперменів.

Зараз ви читаєте новину «Спадкове облисіння — це міф». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути