Киянка Ірина Шутко, 30 років, годувала доньку грудним молоком півтора року. Щоб воно не пропадало, пила багато рідини, а для жирності їла бутерброди із сиром, горіхи, в чай додавала згущене молоко.
— Одного разу в мене пропало молоко. Перед тим у нас були гості, — пригадує Іра. — Ми жили в однокімнатній квартирі, я сіла в куточку погодувати доньку. Може, хто недобрим оком глянув. Через три години сіла годувати — молока нема. Тоді згадала пораду — випити стакан шампанського без газу. За кілька хвилин молоко почало прибувати.
Пораду дала лікарка, з якою разом лежали у пологовому відділенні: Ірина була на збереженні, а жінка вже мала народжувати.
— Вона попередила, що першу порцію молока треба зцідити. У ній може бути ще трохи бульбашок, і в дитини болітиме животик.
Щоб уникнути проблем із лактацією, акушери-гінекологи радять мамам зціджувати молоко. Навіть якщо здається, що малюк усе випив. Пустота стимулює молочну залозу виробляти нову порцію молока.
— Зціджування стимулює лактацію і береже маму від маститу, — пояснює Володимир Хомяк, 26 років, акушер-гінеколог столичного пологового будинку N7. — Запалення молочної залози виникає, коли молоко застоюється. А кормити після маститу мама вже не зможе.
Спортсменки радять молодим мамам віджиматися. Вправи стимулюють кровообіг та роботу молочної залози. А народна медицина пропонує підтримувати лактацію настоянкою горіхів на молоці (чищені засипають у термос і заливають на добу гарячим молоком) або запареним у молоці кмином (1 ч.л. кмину на стакан гарячого молока, настояти 40 хв.). Настоянки п"ють протягом дня.
Коментарі
1