
— Замість того, щоб відпочивати на морі, лікували дочку від інфекції. Десь підчепила ротавірус. Підозрюю, що в басейні. Боялася її пускати на хвилі, тому купала в готелі у стоячій воді. Почався пронос і піднялася температура. Дитина була гаряча навіть крізь одяг, — жаліється Євгенія Кузнецова, 39 років, із смт Магдалинівка Дніпропетровської області. — Одразу повернулися додому. Всю дорогу в поїзді напували Нурофеном і водою. Вдома показали її лікареві. Той діагностував ротавірус.
— Головна небезпека ротавірусу — зневоднення організму, — розповідає Антон Асонов, 35 років, педіатр із Києва. — Треба відразу викликати лікаря. Доки його немає, поїти дитину глюкозно-сольовими розчинами. Їх можна приготувати самому. У літр кип'яченої води додати чайну ложку солі і чотири-п'ять цукру. Підійдуть й домашні морс, компот, узвар. Вони містять глюкозу. Ці напої краще чергувати з мінеральною водою без газу.
Вірус передається через воду, повітря, посуд або іграшки. Пронос та висока температура — перші ознаки інфекції. Далі виникає блювота, головний біль і слабкість.
— У дітей до двох років ця інфекція важче проходить. У них терморегуляція ще незріла. Малюки швидко розігріваються, але важко віддають тепло. Тому температура і досягає 40 градусів. Якщо зневоднення вже почалося, треба їхати в лікарню. Там дитині поставлять крапельниці з глюкозно-сольовими розчинами. Тут не до жартів чи самолікування. Діти можуть стрімко втрачати рідину. Якщо вага малюка до трьох років зменшиться на десять відсотків, є загроза життю.
Для захисту від інфекції є вакцина, яку закапують у рот двічі, з інтервалом в чотири тижні. Її можна зробити за бажанням батьків дітям до 6 місяців, для яких ротавірусна інфекція небезпечна. Щеплення захищає тільки від одного штаму вірусу, але дає перехресний імунітет і проти інших.
Коментарі