
Рушник на голові тримають сім хвилин
— Голова свербить, і всі плечі білі. Це на них лупа сиплеться. Волосся випадає та швидко жирніє через нестачу вітамінів взимку, — каже 36-річна Тамара Курсун із Харкова. — Перепробувала різні спреї та олії, але краще не стало.
Трихолог порадив змінити шампунь на безсульфатний — не містить сульфатів SLS та SLES. Вони видаляють з волосся бруд і жир, але змивають з нього і захисний жир. Жінка голову миє щодня, тож лікарка порадила м'який шампунь із рН 4,5–5,5. Він очищує шкіру та не пересушує її. Не містить парабенів. Це продукти нафтопереробки, що спричиняють алергії, сухість, лущення шкіри.
— Стало краще після першого миття. Лупи поменшало, а за два тижні вона зникла. Вже й волосся менше сиплеться.
Додатково зміцнює волосся настоями з кропиви, ромашки, шавлії. Заливає окропом 2 ст. л. однієї з рослин і настоює 40 хв. Охолоджений відвар втирає в голову раз на тиждень. Не змиває. Такий засіб підходить людям із будь-яким типом волосся та шкіри голови.
— Очищувати волосся треба правильно, — говорить трихологиня 44-річна Ольга КУНИЦЯ із Вінниці. — Раджу мити голову теплою водою. Гаряча збільшує вироблення шкірного жиру, через це волосся швидше брудниться. На одне миття вистачає такого об'єму шампуню, як фундук. Якщо налити більше — повністю не змиєте.
До складу засобу мають входити хоч якісь із цих компонентів — гліцерин, гіалуронова кислота, мед, екстракт зеленого чаю, ромашки, чорниці, м'яти, цитрусових, листя череди, природні смоли, протеїни пшениці, сої або шовку, олія ши, камелії, авокадо. Вони живлять шкіру голови та волосся. Шампунь спочатку слід розтерти в долонях, нанести на шкіру голови та корені волосся. Решту — промити піною, що стікає.
— Якщо цим правилом нехтувати, волосся пересихатиме на кінцях і швидко жирнішатиме на коренях. Також не треба ходити із рушником на голові більше 7 хвилин. Це створює ефект парника й активізує сальні залози.
Волосся радить намилювати двічі. Вдруге набирати менше шампуню. Перше миття потрібне для очищення волосся, а друге — для насичення шкіри корисними речовинами.
100 тисяч волосяних фолікулів розташовані на шкірі голови. Кожен містить волосину і виробляє шкірний жир. Він допомагає підтримувати зволоження шкіри голови й захищає від інфекцій.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі