
— Рахітом настрахав нас педіатр на плановому огляді, коли дочці Міланці було три місяці. Мовляв, нерівномірно лиса голова і пітні стопи — ознаки цієї хвороби. Порадив давати для профілактики краплі вітаміну D, — говорить киянка Єлизавета Прохно, 32 роки. — Але від них по щоках поліз діатез. Думаю, там якась хімія, якщо у дитини така реакція.
— Призначення вітаміну D посилює споживання кальцію. Зниження його рівня в крові загострює алергічні реакції. Тому такий прояв, — пояснює Тетяна Коломієць, 48 років, педіатр з міста Шостка Сумської області. — Дівчинці замість крапель слід забезпечити прогулянки на сонці. Особливо взимку, коли діти мало бувають надворі.
Рахіт — захворювання, що виникає при нестачі вітаміну D у перший рік життя дитини, коли малюк активно росте. Особливо небезпечний для дівчаток. Після його перенесення звужуються кістки тазу. Коли виросте, важко народжуватиме.
— Дитина на штучному вигодовуванні має більше шансів захворіти на рахіт. Натомість з материнським молоком — отримує всі необхідні речовини, в тому числі й вітаміни.
Симптомами рахіту є занепокоєння, тривожний неглибокий сон, полохливість. Свербіж. Підвищена пітливість. У дитини випинає лобова кістка та скочується волосся.
При підозрі на рахіт призначають рентген та аналіз крові на вміст вітаміну D. Підбирають потрібну дозу ліків.
— Тут без лікаря не обійтися. Передозування вітаміну для дитини небезпечніше, ніж його нестача. Може викликати сильну блювоту, пронос, порушення сечовиділення та підвищення тиску.
Вітамін D виробляється в організмі під дією ультрафіолетових променів. Тому для профілактики хвороби слід щоденно гуляти на вулиці не менш як півгодини.
Коментарі