17-річна Юлія Решетняк із Івано-Франківська перехворіла на вітрянку вдруге. Через недугу не змогла піти на випускний вечір у школі.
— Перший раз мала вітрянку у четвертому класі, теж був випускний. За два дні до нього обкидало прищами, — каже.
Вітряною віспою заразилася від брата, 10-річного Романа.
— Не думала, що вітрянка двічі може бути, — говорить мати Юлії 37-річна Ірина Решетняк. — Малий лежав на першому поверсі в хаті, Юля — на другому. Діти ніде не пересікалися.
Висипку дівчині змастили зеленкою. Вона пролежала в ліжку дев'ять днів.
— Людина, яка перехворіла на вітрянку, отримує довічний стійкий імунітет. Випадки, коли недуга повторилася, поодинокі. Причини можуть бути різні. Найпростіша, можливо, — першого разу це не була вітрянка, а герпес. А може бути й таке, що дитина в ранньому віці перенесла вітрянку легкої форми й у неї виробився нестійкий імунітет, тому хвороба повернулася, — пояснює 40-річний Тарас Криницький, лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної лікарні. — Лікувати вітрянку зеленкою — вчорашній день. Люди так звикли, бо вона менше пече, ніж йод. Але зеленка висушує шкіру, призводить до інтоксикації.
Медик радить використовувати такі сорбенти, як атоксил і біле вугілля. Вони добре втягують і підсушують прищики. Порошок розмішують із водою. Роблять так звану глинку і наносять її на місце висипки. Ця маска не подразнює шкіру, не спричиняє печіння і свербежу.
Вітряна віспа передається повітряно-крапельним шляхом.
— Якщо вдома був протяг, то діти могли легко заразитись одне від одного навіть на різних поверхах.
Хворому важливо дотримуватися гігієни, інакше інфекція може потрапити в ранки і ті гноїтимуться. Якщо вітрянку не лікувати, уражається центральна нервова система, виникає енцефаліт — запалення головного мозку.
— Дитині передаються антитіла, вироблені організмом матері. Якщо мама хворіла на вітрянку давно, немовля у перші півроку хворобу не підхопить, — говорить Тарас Криницький. — Якщо ж хвороба була перед самою вагітністю або під час її — дитина може народитися з вітрянкою. Це дуже небезпечно через сильну інтоксикацію.
Недуга небезпечна для вагітних в перші місяці, вона може призвести до важкої патології або загибелі плода. Наприкінці вагітності — спричинити передчасні пологи.
Коментарі