Лікар Віра Стриж, 45 років, працює краніосакральним терапевтом ("краніон" — череп, "сакрум" — крижі). Каже, її завжди цікавила здатність організму до самозцілення. Коли ж з"явилася можливість дізнатися про це більше, пішла на курси, які проводили спеціалісти зі Швейцарії.
— Це були перші курси в Україні, в 1999 році, — пригадує Віра Олександрівна. — Суть цього методу в тому, що окрім серцебиття і пульсації крові, в організмі є ще один ритм — краніосакральний. Він виникає, бо тіло рівномірно стискається та розширюється між черепом та крижами.
Ритм відчувається по-різному. Там, де є хвороба, "пульс" не прощупується. Лікар проводить руками по тілу від пальців на ногах до голови, зупиняється на стопах, колінах, тазі, плечах. Долоні відчувають "згусток-застій" — це і є хвороба. На уражене місце згори й знизу терапевт кладе руки, щоб прослухати його.
Жінка втратила голос через параліч нервів гортані
— Я не впливаю на людину, нічого їй не передаю, не забираю, — розповідає лікар. — У цьому відмінність краніосакрального методу від мануального (дія на активні точки: прогрівання, натискання, голковколювання). Я не екстрасенс, а лікар, який спирається на глибокі знання анатомії й фізіології людини. Зупиняючись над хворим місцем, я лише вказую організмові: ось недуга, лікуй її.
Тоді починають працювати захисні системи — ендокринна та імунна. Найкраще ця терапія виявляє кісткові та неврологічні хвороби: недоліковані травми і переломи, забої, вивихи, мікророзтягнення, парези (ослаблення рухів, частковий параліч), стреси, дитячі страхи (як наслідки травм та патологій вагітності).
— Діти, які на першому році життя пройшли кілька сеансів терапії, краще розвиваються, спокійніші за однолітків, не потребують цілодобового нагляду мами, добре сплять.
Лікування знімає і післяопераційні лімфостази (після вирізання пухлини грудей виникає застій лімфи і набряки). Щоб пришвидшити одужання, терапію використовують разом із медикаментами.
— Звичайно ми працюємо не з усіма травмами, — пояснює пані Стриж. — Якщо у людини перелом — треба накладати гіпс. Бо це грубе порушення цілісності кістки.
Найчастіше по допомогу звертаються ті, хто лікується вже не перший рік, а також спортсмени. Останні замолоду не звертають уваги на мікротравми, а з часом починаються так звані болі "на дощ".
— Гострі стани знімаю за три-чотири сеанси, з хронічними доведеться працювати все життя.
Стриж розповіла про жінку, яка втратила голос через параліч нервів гортані. Хвора була керівником відділу і мала багато телефонних розмов.
— Через хворобу пацієнтка не могла спілкуватися. Її тихий шепіт було важко розібрати, — говорить Віра Олександрівна. — Вона лікувалася протягом чотирьох місяців: уколами, таблетками, масажами, голодуванням, їй ставили голки. Але голос не вертався.
Терапевт провела чотири сеанси, за два тижні. І у жінки почали "прорізуватися" перші звуки. Через два місяці вона знову прийшла на прийом і вже розбірливо говорила.
— Під час краніосакральної терапії внутрішні резервні сили запустилися і цього вистачило, щоб протягом двох місяців організм вилікувався. Та жінка знову керує відділом.
Коментарі