Дитині судомило руки й ноги.
27 серпня вночі у львівську обласну лікарню ОХМАТДИТ доставили 8-річного Матвія Бранця. Хлопець вигинався в дугу, йому судомило руки й ноги. Лікарі запідозрили правець — важке інфекційне захворювання. У дитини не було жодного щеплення. Рідні писали відмови ще з народження.
Востаннє у Львові реєстрували чотири випадки захворювання на правець дев'ять років тому. Двоє хворих померли.
Матвій живе з бабусею Марією Кобрин у Львові. Мати працює за кордоном. Батько покинув родину. Тиждень тому відпочивали в селі. Матвій подряпав палець на нозі. За тиждень рана загоїлася. Але почалися судоми.
— Я не могла зрозуміти — чому, бо рани на нозі вже не було, — каже 58-річна Марія Кобрин. — У мене п'ятеро дітей, але з таким не стикалася.
Правець вражає нервову систему, викликає судоми м'язів, задуху. Спори збудника проникають до організму через рани. Виділяють токсини. Хворому вводять протиправцеву сироватку. Якщо звернулися пізно — більшість людей помирають.
Третю добу хлопчик підключений до апарата штучного дихання. На другий день у реанімації йому ввели сироватку.
— Дитині вже трошки краще, — каже головний епідеміолог області Наталія Тімко. — Сироватку шукали в Україні й за кордоном. Вдалося знайти п'ять ампул. Санавіацією доставили з Києва. Ще кілька було в нашій області. Якби хлопчик був вакцинований — такої біди не сталося б.
Це третій випадок правця у дітей протягом літа. 2 серпня захворіла 5-річна Анастасія Савушкіна з Дніпра. Антиправцеву сироватку для неї купили нелегально. Дитина досі в лікарні, але вже може самостійно їсти та намагається ходити. У Дніпрі фіксували цю недугу востаннє 36 років тому. Із липня в інфекційному відділенні Вінницької обласної дитячої лікарні перебуває 4-річна Анастасія Браславська. Занедужала на правець після порізу на нозі. Щеплена була не за графіком, рану не обробили.
— Звертаюся до батьків і медиків не зволікати зі щепленнями, — каже виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я 53-річна Уляна Супрун. — Україні критично важливо підняти рівень вакцинації до європейського. До середини вересня всі замовлені торік вакцини доставлять у країну. Йдіть до своїх лікарів і вакцинуйте дітей. У вересні замовлятимемо міжнародним організаціям вакцини на 2017-й.
4 години щонайбільше живе донорське серце. Трансплантація органа можлива лише після смерті головного мозку.
Коментарі