— Після грипу з високою температурою у мене почалися проблеми із серцем. Відтоді б'ється, наче хоче з грудей вистрибнути. Лікар виявив тахікардію, — розповідає львів'янка 20-річна Мирослава Попадюк.
Відмовилася від кави, кока-коли, міцного чаю та шоколаду. Намагається їсти тричі на день. Також уживає препарат із магнієм. Щоранку робить зарядку. За два тижні тахікардія почала турбувати рідше.
— Інколи серце може "вилітати з грудей" через емоції, стрес, — пояснює львівський кардіолог Андрій Василевський, 51 рік. — Посилене серцебиття можливе при першому поцілунку, несподіваній приємній звістці. Але за кілька хвилин людина заспокоюється, і цей орган знову працює в нормальному режимі. А тахікардія може з'являтися після активної пробіжки, ходіння сходами, тривалого запливу. І тоді це нормальне явище — реакція організму на навантаження.
Звертатися до медиків варто, коли серце б'ється частіше без видимих причин. Або ж — якщо після емоційного напруження чи фізичного навантаження минули 15 хв., а серцебиття досі прискорене.
— Немає такої хвороби, як тахікардія. Вона — лише симптом багатьох недуг, — зазначає Андрій Василевський. — Якщо почався напад тахікардії, а медик іще в дорозі, раджу випити 40 крапель валокордину або корвалолу. Допоможе, якщо натиснути на очні яблука пальцями і відпустити. Корисна холодна вода. Занурте в неї обличчя, випийте повну склянку і ляжте на ліжко без подушки.
Вчасно виявити проблему можна, якщо регулярно вимірювати тиск електронним тонометром.
Коментарі