понеділок, 22 травня 2017 00:30

При сонячних опіках п'ють гранатовий сік

Автор: ФОТО З САЙТА www.pediatriya.info
  Захисним кремом слід мастити шкіру навіть у похмуру погоду. Його треба наносити за 10–15 хвилин до виходу на вулицю
Захисним кремом слід мастити шкіру навіть у похмуру погоду. Його треба наносити за 10–15 хвилин до виходу на вулицю

— Поїхали взимку у Єгипет. Приїхали обгорілі, хоч і засмагали під парасолею. Лікувала компресами з чаю. Тепер боюся дітей на сонце випускати, — каже киянка Олеся Благодюк, 35 років. — Доньки просяться в літній табір. Розумію, треба їхати. Канікули довгі, а мені потрібно на роботу. Тому запаслася сонцезахисними кремами, щоб цей відпочинок закінчився без опіків.

— Захисним кремом слід мастити шкіру навіть у похмуру погоду, — говорить столичний дерматолог 44-річний Кирило Тимощук. — Його треба наносити за 10–15 хвилин до виходу. Від сонця шкіру захищає пігмент меланін. За зиму його меншає, тому й засмагнути легше.

Шкіра червоніє й лущиться, бо її клітини передчасно старіють і відмирають.

— Найбільш небезпечне сонце для дітей. Батьки не розуміють цього. І навпаки виставляють їх під прямі промені, щоб організм більше отримав вітаміну D. Насправді для цього досить побути надворі одягненим протягом 15 хвилин за похмурої погоди. У дітей найчутливіша шкіра. Через тривале перебування на сонці, ультрафіолет пошкоджує її клітини. Шкіра вкривається пухирями, які облазять і стають основою для розвитку раку.

Засмагати треба сухим. Висихати на сонці не можна — краплі води притягують сонячні промені.

— Тому обов'язково обітріть тіло, коли вийшли з води. Помастіть шкіру кремом ще раз. Оновлюйте його кожні 2–3 години.

Дерматолог радить з'являтися на сонці до десятої ранку й після 17:00.

— Найбільше до опіків схильні люди зі світлою шкірою, руді та біляві з блакитними чи зеленими очима. Найкраще сонячне проміння сприймають смагляві, чорняві й темноокі.

Обгорілі місця треба охолодити компресом. Для нього 2 ст. л. оцту розводять у 1 л води. Намочують тканину та прикладають до пошкодженої ділянки. Печіння і біль знімає міцна заварка. 1 ч. л. чаю треба залити склянкою окропу. Настояти 40 хв. Процідити, і прикладати компреси на півгодини двічі на день. Також допомагає настій ромашки — знімає запалення. Столову ложку цвіту залити склянкою окропу.

— Слід користуватися кремами з рівнем сонячного захисту від 15 до 50. Це позначено на тюбику. Вони відбивають сонячне проміння, наче дзеркало. Найкраще купувати засоби, які захищають як від ультрафіолетового, так й інфрачервоного проміння. Тоді не згорить шкіра.

Також ультрафіолет пошкоджує її зсередини. Тому необхідно приймати речовини, що мають протизапальну дію. Такі як зелений чай і гранатовий сік.

Зараз ви читаєте новину «При сонячних опіках п'ють гранатовий сік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути