— Поїхали взимку у Єгипет. Приїхали обгорілі, хоч і засмагали під парасолею. Лікувала компресами з чаю. Тепер боюся дітей на сонце випускати, — каже киянка Олеся Благодюк, 35 років. — Доньки просяться в літній табір. Розумію, треба їхати. Канікули довгі, а мені потрібно на роботу. Тому запаслася сонцезахисними кремами, щоб цей відпочинок закінчився без опіків.
— Захисним кремом слід мастити шкіру навіть у похмуру погоду, — говорить столичний дерматолог 44-річний Кирило Тимощук. — Його треба наносити за 10–15 хвилин до виходу. Від сонця шкіру захищає пігмент меланін. За зиму його меншає, тому й засмагнути легше.
Шкіра червоніє й лущиться, бо її клітини передчасно старіють і відмирають.
— Найбільш небезпечне сонце для дітей. Батьки не розуміють цього. І навпаки виставляють їх під прямі промені, щоб організм більше отримав вітаміну D. Насправді для цього досить побути надворі одягненим протягом 15 хвилин за похмурої погоди. У дітей найчутливіша шкіра. Через тривале перебування на сонці, ультрафіолет пошкоджує її клітини. Шкіра вкривається пухирями, які облазять і стають основою для розвитку раку.
Засмагати треба сухим. Висихати на сонці не можна — краплі води притягують сонячні промені.
— Тому обов'язково обітріть тіло, коли вийшли з води. Помастіть шкіру кремом ще раз. Оновлюйте його кожні 2–3 години.
Дерматолог радить з'являтися на сонці до десятої ранку й після 17:00.
— Найбільше до опіків схильні люди зі світлою шкірою, руді та біляві з блакитними чи зеленими очима. Найкраще сонячне проміння сприймають смагляві, чорняві й темноокі.
Обгорілі місця треба охолодити компресом. Для нього 2 ст. л. оцту розводять у 1 л води. Намочують тканину та прикладають до пошкодженої ділянки. Печіння і біль знімає міцна заварка. 1 ч. л. чаю треба залити склянкою окропу. Настояти 40 хв. Процідити, і прикладати компреси на півгодини двічі на день. Також допомагає настій ромашки — знімає запалення. Столову ложку цвіту залити склянкою окропу.
— Слід користуватися кремами з рівнем сонячного захисту від 15 до 50. Це позначено на тюбику. Вони відбивають сонячне проміння, наче дзеркало. Найкраще купувати засоби, які захищають як від ультрафіолетового, так й інфрачервоного проміння. Тоді не згорить шкіра.
Також ультрафіолет пошкоджує її зсередини. Тому необхідно приймати речовини, що мають протизапальну дію. Такі як зелений чай і гранатовий сік.
Коментарі