понеділок, 30 січня 2017 06:05

При шийній грижі болить не голова, а рука

 

— Приходить до мене молода жінка з головним ­болем. Учителька з Київщини, — розповідає директор Міжнародного центру ­нейрохірургії Ігор Курілець. — Це третя чи четверта клініка, де вона була. І всі їй радять вирізати міжхребцеву грижу на шиї, щоб голова не боліла. Це — нісенітниця. А одразу за нею — інша жінка з такою ж ­ситуацією. Бухгалтер зі столиці. І теж хоче різати міжхребцеву грижу.

— Головний біль не характерний для такої недуги, — продовжує. — А в цих жінок навіть справжніх гриж ­немає на знімках. Їм потрібні спокій, відпочинок і добрий сон. Операція у їх випадку — меркантильні фантазії лікарів. Коли в країні є перевиробництво ­медичних послуг, така ситуація часто виникає. Лікарі кажуть: "Треба щось робити". Або друга фраза: "Ми зробили все, що в наших силах". Це звучить психологічно сильно і вражаюче. Зловживаючи довірою людей, штовхають на операцію.

За кордоном їх назначають згідно з лікарським протоколом. Він дозволяє не лише правильно діагностувати та лікувати хворобу. Але й притягти лікаря до відповідальності, якщо робить непотрібні операції. В Україні лікування за медичними протоколами тільки запроваджують.

— Ось, ця товста книжка, яку перевидають у США раз на два роки. В ній ретельно описано, коли слід назначати операцію, якими інструментами і як її проводити. У мене є останнє восьме видання, привезене з Чикаго. Ми працюємо згідно з цими протоколами понад 15 років.

При шийній грижі болить не голова, а рука. Або віднімає ноги. Оперують, коли знеболювальне не допомагає.

— Люди навіть можуть потрапити до психіатра. Біль скажений, пара­лізуючий. Йде від шиї до пальців. Коли в людини відмовляють руки та ноги, тазові органи, то місце сти­скання спинного мозку чітко видно на МРТ.

Операція по видаленню шийної грижі триває годину. Вона складніша, ніж у поперековому відділі хребта. У шиї проходять великі судини, нерви та спинний мозок. Тому операція вимагає сучасної медичної апаратури та кваліфікованого хірурга.

Запис на консультації до Міжнародного центру нейрохірургії:

Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, ст. метро Хрещатик, тел. 0(44) 592 68 78.

Лікарня "Нафтохімік", м. Кременчук, вул. Свіштовська, 3, тел.: 0(99) 309 20 21, 0(536) 76 84 35.

Зараз ви читаєте новину «При шийній грижі болить не голова, а рука». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути