— Два роки тому, коли випав сніг, бігла на поїзд. Послизнулась і впала, — розповідає вінничанка Галина Шматко, 46 років. — Коли падала, підставила руку. Біль був страшенний. Сусідка по купе перев'язала якоюсь ганчіркою. Коли приїхала до Вінниці, рука сильно набрякла, не могла її підняти. Поїхала у травматологію, там зробили рентген. Сказали, перелом кисті. Наклали гіпс, місяць із ним ходила. Рука зараз не болить, але на погоду ниє.
— Як тільки погіршується погода, починають "сипатися" переломи та вивихи, — розповідає Юрій Ставинський, ортопед-травматолог столичної лікарні №7. — При падінні людина інстинктивно опирається на руку і травмує променеву кістку в кисті. У цьому місці ламають найчастіше. При переломі виникає гострий біль, набряк.
Застерігає не намагатися вправити вивих чи лікувати перелом народними методами.
— Ми не в лісі й не в партизанському загоні. Руку чи ноги потрібно зафіксувати й одразу їхати у травмпункт. Людині роблять рентген, визначають місце ушкодження. Накладають гіпс, щоб кінцівка не рухалася. Якщо тягнути з цим, є ризик кровотечі, під шкірою можуть виникати пухирі. Тоді перелом лікувати складніше.
Коментарі