Токсини, інфекції та мікроби, алергени та шлаки циркулюють у крові людини. Якщо кров сильно засмічена, лікування будь-яких хвороб буде довгим і неефективним.
— Здоровій людині чиститися треба раз на півроку, — переконує Наталія Климчук, 27 років, лікар-гастроентеролог столичної клініки еферентної терапії (еферентна терапія займається виведенням з організму токсинів за допомогою очищення крові. — "ГПУ"). — Тоді й імунітет буде високий, і ліки діятимуть швидко.
Лікарка каже, що для кожної недуги потрібна своя технологія. Приміром, отруєння, алергію, гіпертонію (підвищений тиск), порушений жировий обмін та хворобу Жильбера (підвищений білірубін у крові) можна вилікувати плазмоферезом.
Однак чиститися можна не всім. Пацієнтові з пониженим тиском, швидким згортанням крові, тромбозами, після інфаркту, жінкам під час менструального циклу цього робити не радять. Щоб уникнути проблем, перед процедурою пацієнти здають кров на аналіз: група, згортання, гемоглобін, вимірюють тиск.
— Якщо все гаразд, із вени забирається кров, — пояснює лікар. — У спеціальному апараті з неї виділяють плазму та фільтрують від токсинів, шлаків, отрут. За один сеанс, тобто за дві з половиною години, чистять не більш ніж 500 мл (людина в середньому має 5 л крові).
Найчастіше за такою процедурою звертаються люди, що мають хворобу Жильбера. Це спадкова недуга, яка передається по чоловічій лінії.
— У таких пацієнтів жовтіють долоні, очі та мигдалини, — розповідає про симптоми Наталія Миколаївна. — Вони потерпають від безсоння, слабкості, з"являється гіркота у роті. Якщо є супутні хвороби — панкреатит, гастрит, — можливий біль під ребрами.
Вони потерпають від безсоння, слабкості, з"являється гіркота у роті
Зазвичай люди не помічають недуги, яка за симптомами схожа і на жовтяницю, і на виснаження. Якщо студент вчиться в іншому місті, все списують на втому. Часто приходять призовники — їхню хворобу виявляють за аналізами на медогляді.
— Щоб вирівняти білірубін, окрім ліків та зондування (забирають зайву жовч, яка й дає пожовтіння шкіри), призначають плазмоферез. За три-п"ять сеансів очищується вся плазма, і людина почувається значно краще.
— Пацієнти, що слідкують за собою, — каже лікарка, проходять таке лікування раз у рік. Ті ж, хто ставиться недбало, — двічі.
При сильних токсичних отруєннях, гепатитах, цирозах та ревматизмі потрібна чистка крові — гемоімуносорбція. Процедура триває три-п"ять годин — вона складніша за плазмоферез.
— Кров забирається і повертається в організм одночасно, — пояснює схему гастроентеролог. — По одній трубочці з вени вона потрапляє до апарата, де відділяється еритроцитна маса та чиститься. По іншій — очищена кров повертається пацієнту.
Кількість сеансів залежить від недуги. Для лікування гепатиту, артриту, системної вовчанки (ураження шкіри) — потрібно п"ять, підшлункової та алергії — досить і двох.
Після процедури ефективність ліків посилюється удвічі, бо вони краще всмоктуються і розносяться. Єдиний мінус: після сеансу людина може почуватися зле, бо загострюються запальні захворювання (виразки, панкреатити). Організм отримав резервні сили і починає активно боротися з недугами. Лікар радить не хвилюватися — наступного ранку все минає.
— Пацієнти хваляться — наче знову на світ народилися, — усміхається Наталія Климчук.
Найчастіше на фільтрацію крові приїздять зі Східної України. Дніпропетровці лікують артрити, а донеччани чистяться від наслідків забруднення довкілля.
— Столичні бізнесмени приходять після застіль, бенкетів, свят, особливо Нового року. Зранку почистилися — і свіженькі на роботу чи ділові перемовини.
Скільки коштують процедури
Назва процедури | Вартість за один сеанс, грн |
Плазмоферез |
800 |
Гемосорбція | 1420 |
Плазмоферез + гемосорбція |
1700 |
Коментарі