Головний біль — скарга, з якою хворі найчастіше звертаються до лікаря будь-якої спеціальності.
—?Так заведено називати біль від лінії вище брів до ділянки шиї та потилиці. За статистикою, його мають від 5 до 20 відсотків людей, — каже лікар-невролог, доктор медичних наук Уляна Лущик. — Щороку від 75 до 80 відсотків населення планети відчувають головний біль, зумовлений якимись чинниками. Труднощі при лікуванні та діагностиці пояснюються тим, що він може бути основним симптомом близько 45 захворювань.
Головний біль провокують стреси, депресія, перевтома, зміна погоди, яскраве світло, куріння, алкоголь. Також алергія, гіпертонія, аневризма, пухлина мозку, черепно-мозкова травма, гайморит, перенапруження очей, висока температура, вживання гормональних або інших препаратів, спадкова схильність, у жінок — менструації та багато іншого.
—?Подразнюються больові рецептори голови. Вони зосереджені у шкірі, м'язах, судинах, оболонках мозку. Цей процес провокує різні розлади в організмі. Лише глибоке клінічне трактування головного болю, пильна увага до цього синдрому гарантують установлення правильного діагнозу та призначення ефективного лікування. 50-річний Валерій Дмитрук потерпав від цієї недуги 20 років. Звик, що голова постійно поболює. Це можна було терпіти. Але час від часу мав напади такого сильного болю, що на роботу не ходив. Мучився нудотою, блювотою. Класичні засоби лікування не допомагали. Коли ми почали його лікувати, за два тижні з величезним подивом помітив, що головний біль минув. Адже він давно втратив надію позбутися недуги.
Мігрень, яка дошкуляла чоловікові, є одним із найчастіших проявів головного болю.
—?Ця хвороба відома здавна. Її напад описав Михайло Булгаков у романі "Майстер і Маргарита". Такий діагноз нерідко ставлять без достатнього обґрунтування. А мігрень має чіткі ознаки. Напад триває від 4 до 72 годин. Це пульсуючий біль в одній половині голови. Наступного разу переходить на іншу. Наявність однобічного головного болю протягом тривалого часу змушує шукати інші причини. Біль настільки сильний, що хворий не може нормально жити, працювати. За монотонної роботи, при ходінні посилюється. Про мігрень свідчать нудота, блювання, звуко- чи світлобоязнь. Діагноз ставлять, коли було не менш як п'ять таких нападів.
Клініка Уляни Лущик — Клініка здорових судин
0(44) 467?63?89, 0(95) 068?30?74,
робочі дні: пн-пт, 8.30–17.30
сайт: www.inno-health.com
Коментарі
2