
— У 30-річної породіллі за чотири місяці викривився палець на нозі. Вилізла кісточка, — каже ортопед-травматолог із Сімферополя Павло Фєдулічев. — Уже й голодувала, і солі виводила. Все це добре від подагри, але їй нічого не дало. Бо в жінок подагра буває дуже рідко. Кісточка на нозі випирає через слабкі сухожилля або еластичність зв'язок. Ця хвороба не має ні української, ні російської назви. Тому люди і плутають її з подагрою.
У вагітних зв'язки стають еластичніші через гормональні зміни. Завдяки цьому кістки тазу добре розсуваються під час пологів. Але через це розпластуються стопи. Вага тіла тисне на них і великий палець викривляється вбік. Стопа може збільшитися на два розміри.
— Подібне відбувається при клімаксі — зв'язки слабнуть, і це провокує появу кісточки. Палець ніби постійно вивихнутий. Примочки й мазі лише знімають біль, але стопу не виправлять. Це як вирівнювати прикус полосканням зубів.
Здоровим жінкам із перших днів вагітності радить носити ортопедичні устілки. Особливо, якщо кісточки має мати чи сестра.
— Еластичність зв'язок у людей різна і передається від батьків. Хтось запросто сідає на шпагат, а є такі "дубові", що ніякі тренування не поможуть. Гімнастки і балерини майже всі з кісточками. Їх змалку відбирали найгнучкіших, тому схильні до деформації стопи. Ну, і плюс великі навантаження. Раніше балерини бинтували стопи, щоб не викривлялися. Зараз носять ортопедичні шини. Вони дозволяють зменшити деформації або зовсім уникнути кісточки.
Їх одягають на ніч та носять декілька годин на день. Суглоб, що випирає, стає у правильне положення.
— Шина стягує, стискає розпластану стопу, випрямляє викривлений палець. Що раніше почати носити, то швидший і кращий буде результат. У дуже запущених випадках робимо операцію. Вона не складна, але має великий відсоток ускладнень, які практично не залежать від кваліфікації лікаря.
Коментарі