Ексклюзиви
Понеділок, 12 листопада 2007 14:57

Після фізичних вправ підвищують гемоглобін у крові

18-річна Марта Волощук із Луцька шість років тому була прикута до ліжка. Лікарі діагностували грижу в поперековому відділі і вісім гриж Шморля — це перші ознаки порушень у хребті. Згодом на ураженому місці з"являються міжхребцеві грижі. А деяких хребців взагалі вже не було. Організму дівчини катастрофічно бракувало кальцію. Її хребет почав "розсипатися".

— Я не могла ні стояти, ні сидіти, ні лежати. Тіло боліло й корчило. Батьки у розпачі віддавали мене на лікування і традиційним лікарям, і знахарям. Усі дивилися, обмацували… і розводили руками. Ніхто не міг пояснити, чому в 12 років я маю хребет, як у 80-річної бабусі. Ліки не допомагали, масажі теж, — розповідає Марта Волощук.

До 45-річного Василя Козака з Коломиї на Івано-Франківщині Марта поїхала за порадою сусідки. Він зробив дівчині кілька масажів на хребті, їй полегшало. Потім розробив для неї індивідуальну програму оздоровлення на кожен день. Масажі, очищувальні процедури, тренувальні вправи та збалансоване харчування. На той час дівчина важила 86 кг. Після занять почала худнути. За тиждень втратила 3 кг, потім 5. Згодом втратила ще 12 кг. Марта одужала. Торік закінчила школу. Нині навчає дітей лікувальних вправ.

Сколіози, кіфози, вегетосудинні дистонії, захворювання дихальних шляхів Василь Козак лікує за допомогою фізичних навантажень. Програму динамічної інтенсивної реабілітації (ДІР) він написав 15 років тому. За допомогою цієї методи одужали понад тисячу осіб.

Свою програму чоловік створив як систему реабілітації після Чорнобильської трагедії. Він передбачив, що діти матимуть проблему низького гемоглобіну та звуження судин. Після Чорнобиля Козак почав пробувати очистити організм за допомогою йоги. Але зрозумів, що вона не дає потрібного ефекту й узявся об"єднати східні та західні оздоровчі системи. Так з"явилася динамічна реабілітація, яку називають "українською йогою". Козак каже, що вона в 50 разів ефективніша за східну. Фізичні вправи та медитація стали новою програмою відновлення здоров"я. Її взяла за основу громадська спортивно-оздоровча організація "Спас", заснована Козаком наприкінці 1980-х.

Для повного відновлення слід працювати на свіжому повітрі

— Наш комплекс вправ не дає великого навантаження на організм, — пояснює чоловік. — Головне в ньому — змінювати положення тіла. Це покращує кровообіг в усіх органах, але не перенапружує ні тіло, ні м"язи, ні серце. Після вправ судини розширюються, у крові підвищується рівень гемоглобіну. Лікарі часто дивуються: людина йшла з низьким, а повертається після наших занять із нормальним. Робили аналізи, перевіряли.

За допомогою методики Козака розтягується капілярна система. Це забезпечує нормальний кровообіг: м"язи насичуються киснем, внутрішні органи працюють правильно.

Займається автор ДІР у спортзалі Коломийського коледжу бізнесу та права на вул. Сагайдачного, 205. Заняття коштують від 20 грн на місяць. Для повного відновлення слід працювати на свіжому повітрі, в місцях, що мають потужну енергетику. Василь Козак обирає Карпати — на Чорногорі, озері Несамовитому та водоспаді Шипіт. Каже, вправи на природі дають неповторний психологічний комфорт.

— Я везу групу далеко в гори, де ніхто не заважає. Під час занять-медитацій ми спілкуємося з природою. Це допомагає найкраще відпочити, — пояснює чоловік.

Програма ДІР допомагає також відмовитися від шкідливих звичок. Капілярна система наповнюється киснем, і в людини зменшується бажання пити чи курити.

Програма ДIР має чотири етапи відновлення здоров"я

ДІР це — індивідуальна програма оздоровлення. Залежно від стану хворого займатися слід від двох до восьми тижнів. У програмі ДІР визначено чотири етапи: реанімація, лікування, оздоровлення та профілактика.
Перший етап — людина здорова менше ніж на 25%. Перший етап називають реанімацією. Це стан, коли хоча б один орган або система перебувають в дисбалансі. Інструктори розробляють хворому програму — призначають масажі та комплекс вправ. Під час етапу реанімації покращується самопочуття. В організмі створюються умови переходу до лікування.
Під час лікування програмується одужання. Людина виконує вправи, їй роблять масажі. Хвороба відступає. Здоров"я повертається на 50%.
Наступний крок — оздоровлення. Пацієнт практично не хворіє, у нього нічого не болить, але хвороба може повернутися. Результат слід закріпити. Вправи можна виконувати вдома, без інструкторів. Організм відновлюється на 75%.
Останній етап програми — профілактика або вдосконалення. Його завдання — почуватися здоровим завжди.

Зараз ви читаєте новину «Після фізичних вправ підвищують гемоглобін у крові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода