середа, 31 березня 2010 18:04

Після 20 років косметолога відвідують двічі на тиждень

Автор: фото: Тамара ТИСЯЧНА
  Косметолог Світлана Бадрак із Вінниці: ”Якщо є висипання на лобі, у людини, як правило, проблеми з тонким і товстим кишечником. На щоках — із легенями, на носі — із серцево-судинною системою”
Косметолог Світлана Бадрак із Вінниці: ”Якщо є висипання на лобі, у людини, як правило, проблеми з тонким і товстим кишечником. На щоках — із легенями, на носі — із серцево-судинною системою”

— Навесну шкірі найбільш потрібне зволоження. У домашніх умовах можна приготувати нескладні маски. Для сухої шкіри змішайте пів чайної ложки меду, яйце, вершки і нанесіть на очищене обличчя на 15–20 хвилин. Для жирної — до меду додайте білок, білу або блакитну глину. Її продають в аптеках, — розповідає косметолог Світлана Бадрак, 48 років, з вінницького клінічного центру "Аюрведа". — У кого чутлива шкіра, нанесіть на обличчя подрібнений листок алое. Від набряків під очима допомагає сік тертої картоплі. Умочуйте в нього вату та прикладайте до повік на 10 хвилин. Замість тоніку можна використовувати трояндову воду.

У котрій годині краще доглядати за шкірою?

— Увечері, але до 20 години. Шкіра інтенсивно працює вночі, й якщо нанести крем пізніше, їй буде важко його обробляти. Після нанесення маски потрібно полежати протягом 15–20 хвилин, розслабитися. Ні в якому разі не можна ходити із маскою, бо вона фіксує розтягнуту донизу шкіру. Лежаче положення природніше.

Правда, що шкіра починає старіти після 25 років?

— Із 20 до 30 років — пік природної краси жіночої шкіри. Із тим, це час великої активності — навчання, робота, народження дитини. Стресові ситуації залишають свої відбитки на шкірі, уповільнюється швидкість відновлення клітин, з"являються перші зморшки. Тому в цей час потрібно навчитися правильно доглядати за собою: очищувати, тонізувати та зволожувати шкіру зранку та ввечері, робити маски. Хоча б раз на два тижні відвідувати косметолога. У період з 30 до 40 років особливої уваги потребує ділянка довкола очей. Після 40 — шия. Вона першою видає вік жінки.

Як утворюються зморшки?

— Зморшки — це западини на місці розриву волокон, які відповідають за еластичність і пружність шкіри. Із віком зменшується кількість вологи у шкірі, не виробляється достатньо колагену та еластину, що призводить до втрати пружності. Найбільше потерпає від зморшок суха шкіра. Через те, що вона тонка. На жирній зморшки з"являються пізніше. Їх мало, але вони глибокі.

Які проблеми організму видно по шкірі обличчя?

— Якщо є висипання на лобі, у людини, як правило, проблеми з тонким і товстим кишечником. На щоках — із легенями, на носі — із серцево-судинною системою. Підборіддя відповідає за сечовидільну систему та статеві органи. Від паління шкіра набуває сіруватого відтінку, стає тьмяною. Від зловживання алкоголем — синюватою. Тому що відбувається сильна інтоксикація організму. Потерпає печінка, а через неї шкіра. Те саме можна сказати про каву. Аби послабити дію кофеїну, додавайте до кави кардамон або вершки.

Як правильно підібрати косметику?

— Стопроцентної натуральної косметики не існує. Поживні речовини в засобах по догляду за обличчям зберігаються за допомогою консервантів. Питання лише, скільки їх у тому чи іншому кремі. Тому, обираючи косметику, дивіться на її склад. Якщо більшість компонентів — екстракти рослин, масла — це хороша косметика. Якщо ж перелік одразу починається з метилену, пропилену, бензолу — краще тюбик відкласти.

Чи може шкіра звикнути до косметики однієї фірми?

— Якщо шкіра здорова, то проблемних переходів від одного виду косметики до іншого не буде. Але якщо нова косметика гіршої якості за попередню, шкіра почне "випльовувати" все синтетичне. З"являться висипання, почервоніння, набряки.

Зараз ви читаєте новину «Після 20 років косметолога відвідують двічі на тиждень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути