
— У дочки взимку починає червоніти й лущитися шкіра на руках, обличчі та шиї. Що більший мороз, то гірше. Жодні креми й мазі не допомагають. Почалося із 3 років, відколи частіше на вулиці стали бувати, — розповідає 34-річна Світлана Осауленко з Дніпра.
— Симптоми алергії на холод з'являються після перебування на морозі. На шкірі виникає почервоніння, вона починає лущитися й покриватися подібним до кропивниці висипом. Течуть сльози, — каже 37-річний сімейний лікар Марина Бондаренко з Києва. — Влітку така алергія теж може проявлятися. Її викликають холодні напої та їжа.
Недуга з'являється у людей зі спадковою підвищеною чутливістю на холод і тих, хто страждає на інші види алергій. Найбільш схильні — діти.
— Дорослі теж нерідко страждають на цей тип алергічних реакцій, але переносять їх легше. Часто навіть не доводиться застосовувати медикаментів — усе минає саме по собі. Зникає так само несподівано, як і з'являється.
Якщо хвороблива реакція організму на холод проявляється часто й довго тримається, необхідно звернутися до фахівця — алерголога чи лікаря загальної практики. Ігнорувати прояви цього виду алергії не варто. Наслідками може бути розвиток гострої кропивниці, а в гіршому випадку — бронхіальної астми.
Лікують недугу антигістамінними препаратами. Курс може тривати кілька місяців.
— Уберегтися від алергічної реакції на холод допоможе дбайливе ставлення до себе. Людям із такою алергією слід тепло вдягатися і намагатися не вдихати холодного повітря.
Коментарі