— Люди восени хворіють не лише через похолодання, а й через паразитів. Вони є майже в кожного українця, — каже 31-річний Микола Грицик, столичний паразитолог. — Людина відчуває слабкість, дискомфорт. Списує це на брак вітамінів чи перевтому. Глисти руйнують усю імунну систему людини.
Згідно з даними досліджень, паразити провокують 80% усіх захворювань. Можуть жити в організмі від кількох місяців до кількох років. Труїтимуть його. Людина кашлятиме й лікуватиме застуду, насправді ж у легенях поселилися глисти. Згодом вони звідти переміщуються, а хворі думають, що допоміг сироп від кашлю.
— Нещодавно приходила 9-річна Оленка. Часто хворіла на застуду із нежитем, температурою, кашлем. Лікували протизапальними препаратами, антибіотиками, але покращення тривало недовго. Потім починалося все спочатку. Зробили аналізи і знайшли гельмінтів.
Часто люди не знають, як виявити глистів.
— Якщо за аналізом калу їх не знайшли, це не означає, що паразитів немає. Слід зробити аналіз крові на антитіла. Коли в людини слабкий імунітет, антитіла можуть і не вироблятися. Тоді потрібна комп'ютерна діагностика. Датчики покажуть, чи є в тілі паразити.
Для аналізу на глисти здають мокроту, кал чи кров. В організм яйця паразитів потрапляють через брудні руки, немиті овочі й фрукти. З них виходять личинки. Через кров проникають у легені й печінку. За два місяці самиця починає відкладати яйця, що виділяються з калом.
Для очищення організму призначають протиглистний препарат. Але ліки на основі хімічних сполук можуть зашкодити. Слід також пити розведений водою яблучний оцет або сік квашеної капусти. Соки кислих фруктів — по склянці тричі на день. Непридатне середовище для глистів створюють насіння гарбуза, часник, трав'яні відвари. Також існують альтернативні методи позбавлення від паразитів.
Коментарі