До Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів найчастіше звертаються з Києва, центральних та східних областей. Люди скаржаться на лікарську недбалість, неправильно прописані пігулки, народних лікарів і цікавляться пільгами.
— Торік пацієнти були незадоволені роботою стоматологів, — розповідає Людмила Солоп, 23 роки, керівник юридичного департаменту Ради. — Цього року — гінекологів-хірургів. Або не долікували, або не те вирізали. А от про пільги часто розпитують онкохворі.
Щоденно у Раді приймають до десяти дзвінків (після виходу статті в газеті чи передачі на телебаченні — 50–60). Консультація — це первинна ланка допомоги. Якщо ж необхідна порада юриста, просять вислати матеріали листом чи прийти до офісу.
— Кияни можуть отримати безкоштовну юридичну підтримку, коли справа доходить до суду, — пояснює пані Людмила. — На жаль, у регіонах представництв ми не маємо, тому людям доводиться наймати юристів.
Каже, адвокати неохоче беруться за медичні справи. Бо вони довготривалі (2–3 роки) і часто бувають програшні: лікарі покривають одне одного, переписують історії хвороби, навіть медичну картку пацієнта.
Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів розташована у Києві на вул. Л. Первомайського, 9а, кв. 5. Тел.: (044) 325 65 87, 599 75 12 (із 9.00 до 18.00)
Коментарі