15 квітня гадюка вкусила у вказівний палець правої руки 36-річного маріупольця. Він відпочивав біля ставу за 20 км від міста. У нього почала боліти голова, спух палець. Друзі швидко доправили в лікарню.
— Коли гадюка кусає людину, випускає небагато отрути, — розповідає 30-річний Андрій Заморока, кандидат біологічних наук із Прикарпатського університету. — Якщо організм здоровий, то знищить отруту за вісім днів. При укусі змії організм захищається, тому підскакує температура. В цей час отрута розкладається.
Відсмоктувати отруту немає сенсу. Вона поширюється не через кров, а з лімфою, яка проходить у тілі глибше за кров'яні судини. Місце укусу промивають водою і накладають тугу пов'язку.
— Варто випити багато рідини. Отрута частково потрапляє у нирки. Що швидше вона виведеться з водою, то легше людина одужуватиме.
Не радить накладати джгута. Він може порушити обмін речовин в ураженому місці.
Треба терміново відвезти постраждалого до лікарні, бо після укусу погіршується дихання, може зупинитися серце та початися шок.
— У лікарні мають ввести протиотруту. У більшості її може й не бути, а якщо і є, то одна-дві дози. Це тому, що гадюки кусають людей дуже рідко.
Вужі неотруйні. Але харчуються дрібними тваринами й рибою, тому інфекція з їхніх зубів може потрапити у кров людини.
Коментарі