Киянка 32-річна Олена Савченко рік дотримується східної філософії харчування — макробіотики. Завдяки цьому схудла на 15 кг. Позбулася целюліту, лупи, вугрів та набряків.
— Знайомий хворів на рак шлунка, лікарі поставили хрест. Поїхав у єдину в світі клініку, де лікують за принципами макробіотики, й одужав. Заклад в Іспанії називається "SHA". Там вчать, що всі продукти мають або світлу енергетику інь, або темну янь. Світлі злаки, овочі та фрукти з місцевості, де людина живе. М'ясо й інші продукти тваринного походження вважають темними. Переважання однієї з енергій призводить до хвороб.
Дієту починають із вегетаріанства, бо вважають, що м'ясо порушує кислотно-лужний баланс крові. Від цього вона загусає.
— Раніше зранку випивала по дві чашки чорної кави, тепер зелений чай або настій цикорію. Від куріння відмовилася. На сніданок їм японський місо-суп із білої соєвої пасти, також вівсянку на воді з фруктами.
Не вживає цукру, солі, спецій. Знавці макробіотики не визнають молока. Воно призначене лише для немовлят.
— На обід — суп, риба, рис, фрукти. Запиваю свіжими соками. Забагато рідини також шкідливо. Вечеряю салатами. Їм повільно, ретельно пережовую. Встаю з-за столу з відчуттям легкого голоду. Згодом почала їсти потроху м'ясо і сир. На другий тиждень покращився колір обличчя, зміцнилися нігті та волосся.
Столичний дієтолог-фітотерапевт Борис Скачко, 47 років, не рекомендує українцям макробіотики.
— Це незбалансоване харчування. У японців немає харчів, тому вигадали цю філософію. Рибу почали їсти після Першої світової війни, а м'яса там взагалі немає.
Директор інституту екології людини 69-річний Михайло Курік Курик вивчає енергетику продуктів:
— Спершу слід виміряти енергетику людини, а потім підбирати раціон. Важливим є якісне пиття, яке розносить енергію по організму.
Коментарі