— Років 30 хворію на остеохондроз. Болить хребет, кістки тріщать. При цьому такий звук, ніби дерево ламається, — розповідає полтавець 55-річний Віктор Огризко. — Після 40 все більше стало гнути до землі. Інколи хребет пече пеком. Тоді лягаю на підлогу і прошу внуків походити по спині. Після цього легшає.
— При остеохондрозі відбувається зневоднення міжхребцевих дисків. Із часом вони заростають солями кальцію. Але це не ті солі, які ми їмо, — каже столичний мануальний терапевт Геннадій Ігнатьєв. — Не вірте, коли радять їсти її менше. Це призводить до остеопорозів, коли кісткова тканина тоншає і легко ламається.
Остеохондроз починається в ранньому дитинстві. У перші місяці життя до 1,5 року формуються клітини, з яких складається міжхребцевий диск.
— У 13-річних уже буває остеохондроз третього ступеня. Хребет заростає солями кальцію та стає схожий на бамбукову вудочку. Він не болить, бо нервові корінці перестали передавати сигнали у мозок.
Остеохондроз призводить до спазмів м'язів, порушення венозного відтоку крові. Через це виникають проблеми із серцем, погіршується робота мозку. Може статися гормональний збій, турбуватимуть підшлункова, надниркові залози, яєчники.
— Хворий ходить до терапевта, гастроентеролога. А насправді потрібно звернутися до мануального терапевта.
Остеохондроз може передаватися під час вагітності. Знаю випадок, коли сурогатні мами виношували дитину. Маля схоже на своїх біологічних батьків, але рухається і має поставу, як у жінки, що його народила.
Хворий сам не зможе подолати остеохондроз, ходячи до спортзалу або на плавання.
— М'язи ще більше навантажуються, тому хребет додатково викривлюється. Це стосується і підводних витяжок. Вони призводять до збільшення гриж.
Коментарі