Черкащанка 27-річна Ольга Іщенко понад тиждень має температуру 35–36°C.
— Трохи покашлюю, але це не простуда. Нежитю немає, голова не болить. Тиск у нормі. Постійно мерзну, навіть у теплій воді. Відчуття, ніби зараз зомлію. Упадок сил. Пішла до лікаря — направила на аналізи і кардіограму. Від кашлю дала таблетки. Перевірила щитовидку — в нормі. Вже панікую. Ніхто не вірить у мій стан. Батькам не кажу, щоб не хвилювалися. На лікарняний не піду. Краще сидітиму на роботі, ніж дома одна в ліжку, — розповідає.
Антоніна Бондар, 55 років, із Золотоноші на Черкащині має подібні симптоми після поїздки на море на Одещину.
— В останній день відпочинку відвідала конференцію науковців. Сиділа під кондиціонером. Вдома заслабла, два тижні кашляла. Температура була 35,5. До лікаря звернулася не відразу. Пила чаї з трав, молоко з медом і маслом, парила ноги в гірчиці. Але результату не було. Тоді поїхала в поліклініку. Обстеження показало пневмонію, — розповідає.
Нормальна температура тіла людини — від 36,2 до 36,8°C. Якщо тримається 35,2–35,5, причиною може бути вірус або переохолодження.
— Якщо температура знижена кілька днів, це має насторожити, — пояснює пульмонолог 1-ї черкаської лікарні 43-річна Алла Шараєвська. — Може бути реакція на різкий перепад температур. Наприклад, коли зі спеки зайти в холодне приміщення або водойму. Якщо на вулиці плюс 34, то в кімнаті має бути не менше 26, у воді — мінімум 22. Інакше буде спазм капілярів і запалення. Переохолодження спровокує пневмонію. Ще таке буває через підвищену пітливість або брак води, коли у спеку мало п'ють. За добу треба випивати не менше 1,5 літра. Але не залпом. Бо так можна запросто отримати запалення легенів, гострий бронхіт, ларингіт. Компанія поверталася з відпочинку. Зупинилися, купили холодної води. Постояли на вулиці, бо спітніли. Обдув вітерець, ще і їхали з відкритими вікнами. На ранок захрипли, почали кашляти. Боліло горло, температура знизилася. За два дні мали гострий бронхіт.
Варто зважати і на інші симптоми. Якщо зранку сонливі, в'ялі — звернутися до терапевта.
— Тривала понижена температура може вказати на гормональні збої, хворе серце, рак. Всього кілька градусів різниці може призвести навіть до коми. Таке буває при зниженні імунітету через брак вітамінів, інфекції, операції, антибіотики. Також через стреси або перевтому. Не на користь — алкоголь, неякісні або зіпсовані продукти. Тоді рекомендую щадний режим дня. Багато пити води або узвару, їсти фрукти, овочі. У спеку обмежте смажену і гостру їжу, — продовжує лікар.
Якщо при низькій температурі людина бадьора і працездатна, не обмежує себе фізично й емоційно, це варіант норми.
— Буває, що температура знижується або підвищується через пережиті емоції. 20-річна студентка надто хвилювалася за здачу сесії, хоч має добрі знання. Перед екзаменами відчула втому, головний біль. Вирішила, що має грип. Поміряла температуру — 35,6. Здала екзамен і пішла до лікаря. Виявили тільки нервове перевантаження, — каже Алла Шараєвська.
Коментарі