Львів'янка 25-річна Галина Саврук рік тому запланувала вагітність. Перед цим пройшла обстеження.
— У дитинстві часто хворіла на запалення нирок, — каже. — Боялася, що хронічна недуга може спричинити викидень або дитинка народиться недоношеною. Тому першим ділом звернулася до уролога на обстеження. Аналіз сечі не виявив запалення, білок відсутній, кров теж у нормі. А УЗД показало солі в нирках. Лікарка порадила не вагітніти, доки не виведу їх, бо можуть бути ускладнення. Приймала антибіотики, пила сечогінні чаї, кожні два тижні здавала аналіз сечі. Через три місяці ультразвук не виявив солей у нирках, через місяць завагітніла. Коли виношувала, трохи боліло в поясниці. Тоді лікарка приписала протизапальні на рослинній основі, слідкувала за тиском і температурою. Син народився здоровий.
— Жінкам стан здоров'я слід перевіряти щонайменше за півроку до вагітності, так можна уникнути будь-яких патологій, — каже львівський нефролог Любомира Кіт, 68 років. — До мене часто потрапляють пацієнти вже на стадії хронічної ниркової недостатності, їх потрібно підключати до апарата штучної нирки. А могло того не бути, коли б відповідально ставилися до обстежень і прислухались до рекомендацій лікарів. Нирки в нас, як великий завод, що за день пропускає й очищає в 300 разів більше крові, ніж узагалі міститься в людині. Під час вагітності проробляє це ще за організм дитини. То дуже велике навантаження. Крім того плід тисне на сечові шляхи, і через це можливий застій сечі. Хворі нирки цього можуть не витримати. Такі симптоми, як підвищення артеріального тиску, набряки на ногах і високе виділення білка свідчать про небезпеку для жінки та малюка. З матерями тоді проводяться бесіди, їх орієнтують, що можливість виношування дитини є низькою, рекомендують перервати вагітність.
Для профілактики захворювань нирок лікар радить вживати щодня 2,5 л рідини. Не переохолоджуватись. Уникати гострого, солоного, перченого та алкоголю.
Коментарі