— Два роки не вдавалося завагітніти. Гінеколог порадив продути маткові труби, — розповідає киянка Юлія Федорченко, 34 роки. — Сказали, що все не так страшно. Але ми з чоловіком вагаємося, коли б гірше не стало.
— Неправильно лікувати непрохідність маткових труб продуванням. Це вчорашній день, — говорить старший науковий співробітник відділення реабілітації репродуктивної функції жінок Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені Олени Лук'янової НАМН України Ірина Баранецька, 43 роки. — Нагнітання повітря може нашкодити. Стінка труби розшириться і порветься.
Для діагностики краще використати лапароскопію. При цьому методі добре видно поліпи і спайки, інші патології. В матку вводять контрастну речовину, а через маленькі проколи в животі — мініатюрну відеокамеру з інструментами. Лікар прибирає спайки, випрямляє трубу, і прохідність відновлюється.
— Одна патологія часто тягне за собою іншу. Спайок буває настільки багато, що вони замуровують яєчники. Потрібно їх звільнити. Тоді почнуть працювати — і жінка завагітніє.
Непрохідність труб виникає через гостре запалення в органах малого таза. Проявляється підвищенням температури, різкими болями внизу живота. На стані труб позначається і гормональний дисбаланс, що виникає при захворюваннях матки або яєчників. Також до непрохідності труб призводять інфекції, що передаються статевим шляхом. Вони часто безсимптомні, тому жінка навіть не підозрює, що заразилася.
— Щоб не утворилися спайки, лікувати таке запалення потрібно в стаціонарі антибіотиками.
Коментарі
1